Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

W poniedziałek, 20 lipca 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku odbyły się Powiatowe Uroczystości Święta Policji. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej niż w minionych latach. Niemniej, mimo prostszej formy, uroczystość jak zawsze była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

Obchody Święta Policji w Łasku zorganizowano w poniedziałek 20 lipca 2020 r. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział mniejsza, niż w latach ubiegłych liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji. Władze samorządowe reprezentowali: w imieniu Starosty Łaskiego - Pan Robert Szczepaniak oraz Burmistrz Łasku - Pan Gabriel Szkudlarek. Gospodarz Powiatowych Obchodów Święta Policji insp. Piotr Bielewski podczas swojego przemówienia podkreślił rolę Policji w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Pomimo nowych obowiązków, które realizowali policjanci, byli oni zawsze tam, gdzie ich potrzebowano i oczekiwano. Szef łaskich policjantów zauważył również, że świętujemy również 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Łasku insp. Piotr Bielewski wręczył podległym funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po wręczeniu awansów głos zabrali obecni na uroczystości przedstawiciele władz samorządowych, przekazując słowa uznania za trud i ryzyko, jakie na co dzień ponoszą policjanci.

W tym roku z okazji Święta Policji 31 policjantów łaskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny: 1 funkcjonariusz otrzymał awans na stopień  aspiranta sztabowego, 5 policjantów otrzymało awans na stopień starszego aspiranta, aspirantami mianowano 3 funkcjonariuszy, 2 funkcjonariuszy mianowanych na stopień młodszego aspiranta, na stopień sierżanta sztabowego awansowało 7 policjantów, 6 funkcjonariuszy mianowanych na stopień starszego sierżanta, 2 funkcjonariuszy mianowanych na stopień sierżanta oraz 5 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

 

 

 

 • Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi, w tle zaproszeni goście i kadra kierownicza
 • Od lewej: zaproszeni goście i kadra kierownicza, Komendant Powiatowy Policji w Łasku, przy mównicy stoją: lektor oraz dowódca uroczystości, po prawej stronie zdjęcia poczet sztandarowy - moment odśpiewania hymnu.
 • 15 policjantów ubranych w mundury galowe ustawieni w trzech szeregach oczekują na wręczenie awansów na wyższe stopnie policyjne.
 • Od lewej przedstawiciele kadry kierowniczej łaskiej jednostki, zaproszeni goście oraz Komendant Powiatowy Policji w Łasku insp. Piotr Bielewski.
 • Od lewej: Komendant wygłasza przy mównicy przemówienie okolicznościowe, obok stoją: lektor, dowódca uroczystości oraz poczet sztandarowy.
 • Po prawej stronie stoją policjanci w oczekiwaniu na wręczenie awansów na wyższe stopni, na wprost - poczet sztandarowy. Wszyscy obecni na uroczystościach mają maseczki ochronne.
 • Przed przystąpieniem do wręczenie awansów od lewej stoją policjanci z kadry kierowniczej, zaproszeni goście i Komendant.
 • Komendant gratuluje policjantce awansu. W tle kadra kierownicza oraz inni awansowani policjanci.
 • Komendant gratuluje awansu policjantowi, w tle inni awansowani oraz poczet sztandarowy.
 • Komendant gratuluje awansu policjantowi, w tle inni awansowani oraz poczet sztandarowy.
 • Po prawej stronie zdjęcia przy mównicy Pan Robert Szczepanik reprezentujący Starostwo Powiatowe w Łasku gratuluje awansowanym. Po lewej stronie zdjęcia stoi policjant, Burmistrz Łasku oraz Komendant.
 • Komendant Powiatowy Policji w Łasku przy mównicy gratuluje awansowanym i dziękuje wszystkim za przybycie na uroczystości.