Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Odpowie za śmiertelne ugodzenie nożem

  Policjanci z Łasku realizując czynności zlecone przez Prokuraturę zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który ugodził ostrym narzędziem 47-letnią konkubinę. Kobieta zmarła w szpitalu. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Mieszkaniec Łasku został aresztowany.

 2. Śmiertelny wypadek w Wiewiórczynie

  Łascy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 9 stycznia 2017 roku około godz. 18.35 w Wiewiórczynie. Kierujący samochodem marki Citroen Berlingo, potrącił jadącego w tym samym kierunku 58-letniego rowerzystę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna kierujący jednośladem zmarł. Kierowca citroena był pijany.

 3. Zapraszamy w szeregi Policji

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 4. Odprawa roczna podsumowująca pracę jednostki w 2016 roku

  W poniedziałek, 13 lutego 2017 roku o godzinie 13:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano efekty pracy komendy w roku 2016. W spotkaniu oprócz kierownictwa łaskiej policji uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzki Policji w Łodzi mł. insp. Tomasz Olczyk oraz przedstawiciele władz miasta i władz samorządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz innych służb mundurowych, którzy na co dzień współpracują z Policją.

 5. Zaatakował znajomego nożem - trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z Łasku zatrzymali 34-latka, który podczas towarzyskiego spotkania zaatakował nożem kompana od kieliszka. Napadnięty mężczyzna z ranami kłutymi brzucha i ręki trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 6. Debata o cyberprzemocy w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu

  Internet jest wspaniałym osiągnięciem cywilizacyjnym dającym szczególnie młodym osobom nieograniczone możliwości – pozyskiwania wiedzy, nawiązywania nowych kontaktów, porozumiewania się. Świat wirtualny poza wieloma walorami rozrywkowymi, informacyjnymi czy też edukacyjnymi to również źródło zagrożeń. O tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas debaty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Spotkanie zostało zorganizowane przez: Komendę Powiatową Policji w Łasku, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Łasku oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

 7. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 8. Dzielnicowi z łaskiej komendy na straży bezpieczeństwa i bliżej mieszkańców

  O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.

 9. To już 200 tys. zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Popularność w sieci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie gaśnie. Duże zainteresowanie tym rozwiązaniem ze strony internautów potwierdza nie tylko liczba naniesionych zagrożeń, która w ostatni weekend przekroczyła 200 tysięcy, ale również liczba odsłon strony, która wyniosła 1 mln 700 tys.

 10. Obchody Święta Policji

  Święto Policji obchodzono w środę 13 lipca, to data szczególna dla funkcjonariuszy. Święto polskiej Policji to czas awansów i odznaczeń policjantów. Tegoroczne obchody odbywały się w w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Łasku. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i rodziny policjantów.

Linki

Tagi

dopalcze rozbój Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wypadek bezpieczeństwo na drogach przemoc domowa cyberprzemoc rekrutacja do policji wakacje przedszkolaki Życzenia KWP bezpieczna droga do szkoły niechronieni bezpieczne ferie 2017 weź paragon sprawca rozboju bezpieczeństwo mieszkańców znakowanie rowerów mapa zagrożeń bezpieczeństwa ogólnopolski dzień odblasków bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prewencja aplikacja Moja Komenda upały zostań policjantem debata bezpieczny autobus odblaski podziękowanie wypadek śmiertelny bezpieczeństwo działania międzypowiatowe bezpieczny internet amunicja profilaktyka odpowiedzialność ślubowanie nietrzeźwy kierujący współpraca narodowa wnuczka mapy zagrożeń krajowa mapa zagrożeń pijany za kierownicą konkurs podziękowania ruch drogowy Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania emeryci narkotyki bądź bezpieczny