Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Kto widział to zdarzenie?

  Łascy policjanci prowadzą śledztwo dotyczące przywłaszczenia pojazdu marki Peugeot Boxer typu laweta z kabiną koloru białego. Zdarzenie miało miejsce 26 października 2016 r. w Łasku, w rejonie lokalu "Wiejska Chata" przy ul. Armii Ludowej.

 2. Uprowadzili i żądali 100 tysięcy złotych okupu

  Policjanci zatrzymali 10 mężczyzn mających związek z uprowadzeniem zakładnika, którego więzili krępując nogi, ręce i kneblując usta. Na wniosek prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące 6 podejrzanych. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

 3. Sprzedając one penny wyłudzili ponad 1,5 miliona złotych

  Policjanci zatrzymali zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze przy sprzedaży monet one penny. Siedmiu podejrzanych usłyszało już łącznie 55 zarzutów. Wśród pokrzywdzonych są osoby z całej Polski. W jednym z przypadków ofiara zapłaciła 150 tysięcy złotych za 100 monet realnej wartości kilkuset złotych. Sześciu podejrzanych na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu zostało już tymczasowo aresztowanych. Zabezpieczono majątek wartości 600 tysięcy złotych. Sprawa pozostaje rozwojowa a policjanci apelują o ostrożność i czujność przy wszelkich transakcjach finansowych.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszego - policja ponawia apel o noszenie odblasków!

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorek, 22 listopada 2016 r. po godzinie 19.00 w miejscowości Rososza. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci ponawiają apel o noszenie elementów odblaskowych.

 5. Groźny wypadek w Pruszkowie - dwie osoby ranne

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 24 listopada 2016 r. w Pruszkowie. Dwie osoby ranne trafiły do szpitala.

 6. Przeładowane samochody niebezpieczeństwem na drodze

  2 grudnia 2016 roku w godz. 8.00-14.00 na terenie powiatu łaskiego zorganizowano działania „WAGA ŁASK 2016”. Oprócz policjantów z lokalnych komend powiatowych województwa łódzkiego (Łasku, Pabianic, Bełchatowa i Zduńskiej Woli) zaangażowano także funkcjonariuszy Oddziału Prewencji i Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerii Wojskowej. Zmiany prawa o ruchu drogowym wprowadziły wysokie kary za przeładowanie samochodu. Zmiana ta podyktowana była względami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kontrole policji oraz Inspektorów Transportu Drogowego wykazują coraz częstsze przypadki, kiedy pojazdy przewożą ładunki zdecydowanie cięższe niż pozwala na to określona w dowodzie rejestracyjnym masa całkowita. Najczęściej przekroczenia te dotyczą tirów oraz busów.

 7. Po Andrzejkach akcja "Trzeźwy Poranek"

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły.

 8. Policyjne Mikołajki

  Z okazji mikołajek, policjanci na terenie całego województwa łódzkiego zorganizowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Wspólnie ze Świętym Mikołajem odwiedzali dzieci w szkołach, przedszkolach czy na festynach, ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań oraz obdarowując je podarkami. Tradycyjnie już policjanci z Łasku również włączyli się do tej akcji. i w towarzystwie Świętego Mikołaja odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łopatkach. Prezenty dla uczniów przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu.

 9. Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową

  Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kryminalnych z Łasku doprowadziły do zlikwidowania uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch właścicieli plantacji: 49- i 25-latka.

 10. Uczniowie z Czestkowa "świecili" przykładem na drodze

  Na nietypowej lekcji o tym, jak być bezpiecznym spotkali się policjanci z łaskiej drogówki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czestkowie. Dzieci wraz z nauczycielami oraz opiekunami dosłownie zaświecili przykładem, maszerując po zmroku ulicami ubrani w elementy odblaskowe, ucząc się przy tym jak być bezpiecznym.

Linki

Tagi

bezpieczeństwo na drogach odblaski rozbój bezpieczna droga do szkoły mapy zagrożeń zostań policjantem narkotyki wypadek sprawca rozboju konkurs Życzenia KWP krajowa mapa zagrożeń plantacja przemoc domowa bezpieczeństwo mieszkańców amunicja badanie CBOS rekrutacja do policji nowy rok szkolny mapa zagrożeń bezpieczeństwa znakowanie rowerów podziękowanie odpowiedzialność wnuczka Waga niechronieni profilaktyka podziękowania Złodziej torebki ślubowanie policjanta emeryci Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania wakacje pies dyskryminacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa aplikacja Moja Komenda upały ruch drogowy pijany za kierownicą prewencja wypadek śmiertelny dopalcze nietrzeźwy kierujący weź paragon Piknik z Policją bądź bezpieczny bezpieczeństwo ślubowanie ranni