Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Włamywacze w rękach policjantów.

  Dzięki czujności okolicznych mieszkańców policjanci zatrzymali dwoje włamywaczy 22 -letnią kobietę i 34- letniego mężczyznę mieszkańców Pabianic.

 2. Pościg za nietrzeźwym kierującym

  W dniu 5 sierpnia 2016 roku przed godziną 18:00 dyżurny KPP Łask odebrał telefoniczną informację o tym, że po osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli jeździ samochód typu van koloru srebrnego, którego kierowca oraz pasażerowie znajdują się najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości.

 3. Zatrzymany sprawca rozboju

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali 52 – letniego sprawcę rozboju.

 4. Niebezpieczne znalezisko

  W dniu 2 sierpnia 2016 roku pracownik Łaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podczas koszenia trawnika przy ul. Warszawskiej w Łasku, ujawnił w trawie plastikowy koszyczek z zawartością 27 sztuk amunicji.

 5. Apel o rozwagę nad wodą

  Od początku kwietnia w całym kraju utonęło już 125 osób; w województwie łódzkim 12 osób. Policja apeluje do osób wypoczywających nad wodą o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. W związku z tym policjanci podczas pełnienia służb w ramach akcji „bezpieczne wakacje” kontrolują systematycznie w przydzielonych rejonach akweny wodne.

 6. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to odpowiedź na potrzebę zaspokojenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców kraju. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

 7. Tragiczny finał kąpieli.

  Tragiczny finał kąpieli na rzece Grabia. Utonął 30-letni mężczyzna, który wypoczywał nad wodą.

 8. Policjanci znakowali rowery

  Z inicjatywy mieszkańców, pracowników gminy Widawa oraz dzielnicowego z tego terenu 24 sierpnia przeprowadzono akcję znakowania rowerów. Zorganizowano ją na terenie Komisariatu Policji w Widawie.

 9. WAKACJE NIE ZWALNIAJĄ RODZICÓW Z ODPOWIEDZIALNOŚCI.

  Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych i często od odpowiedzialności. A dla dorosłych? Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, sposobie spędzania wolnego czasu. Czas obserwacji zachowań naszych pociech, budowania z dzieckiem bliższej relacji nie wtłoczonej w sztywny grafik obowiązków, zajęć szkolnych i poza szkolnych. Ale też czas na naukę samodzielności dla dzieci i lekcja odpowiedzialności dla rodziców. Bo czy wiesz gdzie jest i co robi teraz Twoje dziecko? Z kim teraz przebywa?

 10. Zdarzenie drogowe na ul. Żeromskiego w Łasku

  Policjanci z łaskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 22 sierpnia na ulicy Żeromskiego na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr W481. Kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w prawidłowo jadący pojazd marki Opel Astra. W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem trafiła do szpitala w Łasku.

Linki

Tagi

krajowa mapa zagrożeń Turniej sprawca rozboju Życzenia KGP bezpieczeństwa. punkt kontroli autobusów podziękowania bezpieczna woda nietrzeźwy kierujący Bezpieczeństwo nad wodą. profilaktyka wkacje amunicja zabezpieczenie mienia przed kradzieżą złodziej obywatelska postawa ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJU Życzenia KWP wakacje internet święto policji obchody pościg wypadek pożegnanie pielgzrymów MSWiA Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania dopalcze wypoczynek nad wodą nowy policjant kradzież samochodu grupa przestępcza odpowiedzialność pożegnanie BRD bezpieczeństwo mieszkańców znakowanie rowerów mapy zagrożeń rozbój ratowanie życia bezpieczeństwo żyj bezpiecznie kradzież z włamaniem emeryci ślubowanie konkurs narkotyki utonięcie razem bezpieczniej podziękowanie upały