Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 2. Tragiczny wypadek na trasie S8 w Marzeninie

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby.

 3. Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu na kobiety

  Policjanci łaskiej komendy zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który przemocą chciał doprowadzić dwie kobiety do obcowania płciowego. Mieszkaniec powiatu łaskiego trafił do aresztu.

 4. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 5. Długi czerwcowy weekend - podsumowanie

  Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy do niedzieli włącznie, policjanci z całej Polski odnotowali 439 wypadów drogowych. 32 osoby poniosły śmierć, a 574 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze patrolujący drogi zatrzymali 1721 nietrzeźwych kierujących. Przez cały długi weekend bezpieczeństwa podróżnych pilnowała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego.

 6. Obchody Święta Policji

  Święto Policji obchodzono w środę 13 lipca, to data szczególna dla funkcjonariuszy. Święto polskiej Policji to czas awansów i odznaczeń policjantów. Tegoroczne obchody odbywały się w w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Łasku. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i rodziny policjantów.

 7. Policjant z Łasku czujny po służbie również na zduńskowolskich drogach

  Policjant z łaskiej komendy w czasie wolnym od służby na terenie powiatu zduńskowolskiego zatrzymał 21 – latka, który kierował daewoo mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania pojazdem, okazało się też, że jest poszukiwany w związku z doprowadzeniem do aresztu śledczego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjantka z wizytą na półkoloniach w Widawie

  O zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież podczas zimowego wypoczynku oraz o bezpieczeństwie na drodze mówiła policjantka, która odwiedziła Zespół Szkół w Widawie. Okazją do spotkania były organizowane dla dzieci przez Gminę Widawa półkolonie.

 9. Śmiertelne potrącenie pieszego - policja ponawia apel o noszenie odblasków!

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorek, 22 listopada 2016 r. po godzinie 19.00 w miejscowości Rososza. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci ponawiają apel o noszenie elementów odblaskowych.

 10. Policyjne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa podróżujących drogą S8

  Policjanci z Łasku, wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów przeprowadzili działania prewencyjne skoncentrowane na bezpieczeństwie osób podróżujących drogą ekspresową S8, ze szczególnym uwzględnieniem Miejsc Obsługi Podróżnych.

Linki

Tagi

ślubowanie policjanta Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mapa zagrożeń bezpieczeństwa rekrutacja do policji ranni niechronieni prewencja ruch drogowy złodziej Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania plantacja działania międzypowiatowe bezpieczne ferie 2017 przemoc domowa debata bezpieczeństwo na drogach bezpieczeństwo mieszkańców dyskryminacja "Kręci mnie bezpieczeństwo" obywatelska postawa mapy zagrożeń Waga profilaktyka odblaski pies badanie CBOS podziękowania cyberbezpieczeństwo narkotyki konkurs cyberprzestępczość bezpieczeństwo zostań policjantem współpraca narodowa rozbój bądź bezpieczny cyberprzemoc ogólnopolski dzień odblasków krajowa mapa zagrożeń wypadek ślubowanie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży sprawca rozboju wypadek śmiertelny nietrzeźwy kierujący wakacje bezpieczna droga do szkoły aplikacja Moja Komenda dzielnicowi dzielnicowy bliżej nas