Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Zobacz SPOT

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Pruszkowie

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła piesza. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 roku około godziny 17:00 w Pruszkowie, na terenie gminy Sędziejowice. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!

 2. Razem tworzymy lepszy Internet - policjantki spotkały sie z dziećmi

  Policjantki z łaskiej komendy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) spotkały się z dziećmi w Bibliotece Publicznej w Łasku, gdzie przygotowano ofertę dla najmłodszych, spędzających ferie w miejscu zamieszkania. Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata.

 3. O bezpieczeństwie w sieci podczas ferii i nie tylko

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci to jeden z najważniejszych obszarów działalności profilaktycznej Policji. W dobie rozwoju nowoczesnych technologii powstają coraz to nowe zagrożenia i rodzaje przestępczości, na które są narażone dzieci i młodzież. Dlatego policjanci prowadzą różne inicjatywy, aby zapobiegać negatywnym zjawiskom i kształtować prawidłowe postawy wśród młodych ludzi. W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu dzielnicowy spotkał się z dziećmi, które ferie spędzają na zajęciach organizowanych przez Łaski Dom Kultury. Podczas tej wizyty przypomniał m.in. o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

 4. Znaleziono psa - poszukujemy właściciela

  W dniu 6 lutego 2018 r. na terenie osiedla Batorego w Łasku znaleziono psa maści czarnej. Pies średniej wielkości w typie labradora, na szyi posiada stalową kolczatkę. Bardzo przyjazny. Prosimy właściciela o odebranie psa. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela pracownik Urzędu Miejskiego w Łasku pod nr 43 676 83 50.

 5. Policjanci skontrolowali blisko 2 i pół tysiąca tirów

  Jak ogromnym zagrożeniem na drodze jest tir kierowany przez znajdującego się pod wpływem alkoholu kierowcę nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podczas trwających wzmożonych kontroli policjanci sprawdzili tylko w ciągu jednego dnia 2475 pojazdów ciężarowych. W dwóch przypadkach zawodowi kierujący prowadzili na podwójnym gazie.

 6. Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

  24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości odradzające się Państwo Polskie utworzyło formację, która w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo obywateli. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji.To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z tej okazji 25 lipca 2017 roku wręczono odznaczenia i akty mianowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

 7. Policjanci z Łasku podsumowali 2017 rok

  W czwartek, 25 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano efekty pracy komendy w roku 2017. W spotkaniu oprócz kierownictwa łaskiej policji uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Jarosław Rybka oraz przedstawiciele władz miasta i władz samorządowych, a także innych służb mundurowych oraz instytucji z którymi na co dzień współpracują policjanci.

 8. UWAGA NA OSZUSTÓW!

  MIESZKAŃCY – POLICJA APELUJE! Przestrzegamy wszystkich mieszkańców powiatu łaskiego, a zwłaszcza osoby starsze i samotne, przed nieuczciwymi akwizytorami, handlowcami, osobami podającymi się za hydraulików, elektryków itp., którzy próbują się dostać do Waszych mieszkań i domów pod różnym pretekstem, aby dokonać kradzieży pieniędzy i kosztowności.

 9. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 10. Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

  Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Dlatego też dzielnicowi zarówno z terenu naszego miasta, jak i powiatu prowadzą intensywną kampanię informacyjną wśród dzieci w związku z rozpoczętym już wypoczynkiem. Podczas spotkań mundurowi przypominają dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, a także wskazują największe zagrożenia, jakie mogą ich spotkać podczas zimowej przerwy oraz omawiają sposoby na ich uniknięcie.

Linki

Tagi

Tydzień Mediacji profilaktyka dzielnicowy bliżej nas odblaski bezpieczne wakacje 2017 aplikacja Moja Komenda złodziej ruch drogowy narkotyki rekrutacja do policji bądź bezpieczny prewencja \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" oszustwo Policyjna Akademia Bezpieczeństwa zostań policjantem bezpieczne ferie ślubowanie krajowa mapa zagrożeń działania międzypowiatowe ogólnopolski dzień odblasków bezpieczeństwo mieszkańców cyberprzestępczość wypadek śmiertelny Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania bezpieczeństwo podziękowania mapa zagrożeń bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nietrzeźwy kierujący rozbój mapy zagrożeń cyberbezpieczeństwo debata sprawca rozboju obywatelska postawa cyberprzemoc przemyt dzielnicowi bezpieczeństwo na drogach konkurs bezpieczna droga do szkoły bezpieczne ferie 2017 bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prędkość znicz "Kręci mnie bezpieczeństwo" wypadek wakacje niechronieni