Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wstąp do Policji - spotkanie w zduńskowolskim Urzędzie Pracy

  W czwartek, 13 października 2016 roku z inicjatywy Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Zbigniewa Polka w gościnnych progach Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie skierowane do osób zainteresowanych służbą w Policji. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach z pracownikami komendy w Łasku we wtorek 18 października 2016 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łasku przy ul. Objazdowej 4.

 2. Odpowie za posiadanie narkotyków

  Policjanci prewencji zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Mieszkańcowi Łasku może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Rekrutacja do Policji KPP Łask.

  Komenda Powiatowa Policji w Łasku prowadzi akcję informacyjną dla kandydatów do służby w jednostkach Policji.

 4. Areszty dla 13 narkotykowych dilerów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami ze Zgierza i Łowicza rozbili sieć dilerów narkotykowych zajmujących się przemytem substancji odurzających z terenu Holandii. 13 z podejrzanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.  

 5. Uprowadzili i żądali 100 tysięcy złotych okupu

  Policjanci zatrzymali 10 mężczyzn mających związek z uprowadzeniem zakładnika, którego więzili krępując nogi, ręce i kneblując usta. Na wniosek prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące 6 podejrzanych. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

 6. Poszukiwani świadkowie wypadku z 22 września 2016 roku.

  Policjanci Zespołu Dochodzeniowo - Śledczego poszukują świadków wypadku drogowego zaistniałego w dniu 22.09.2016 r. około godz. 13.55 w miejscowości Łask przy ul. Narutowicza w rejonie przystanku autobusowego usytuowanego przed ŁDK .

 7. Derby Łodzi – egzamin dla kibiców

  16 października 2016 roku od godziny 15.00, w Łodzi na stadionie przy Al. Unii Lubelskiej 2, odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek III ligi pomiędzy reprezentacjami ŁKS Łódź i RTS Widzewa Łódź. Wydarzenie to zostało zakwalifikowane jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Decyzją Prezydent Miasta Łodzi mecz odbywać się będzie bez obecności kibiców gości na stadionie. Przypominamy, że za bezpieczeństwo na obiekcie odpowiadają służby porządkowe organizatora, którym w tym przypadku jest ŁKS.

 8. Policja apeluje - noś odblaski!

  Jesienna aura to utrudnione warunki dla wszystkich użytkowników dróg. Zmienna pogoda, poranne mgły, deszcze, spadające liście, a czasami nawet przymrozki to wszystko powoduje, że kierowcy, motocykliści, rowerzyści oraz piesi muszą być bardzo ostrożni.

 9. Śmiertelny finał wyprzedzania

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 10 września 2016 roku o godz. 20.20 w Łasku na ul. Armii Ludowej.

 10. Działalność Policji w obszarze przestępczości motywowanej nienawiścią

  Policja prowadzi szereg działań edukacyjnych związanych ze ściganiem przestępstw motywowanych uprzedzeniami. Obserwowalny jest wzrost wiedzy i świadomości na ten temat, a także większa skuteczność w zakresie pracy operacyjnej i procesowej.

Linki

Tagi

wypadek śmiertelny Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przepisy ruchu drogowego Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania odpowiedzialność zostań policjantem mapy zagrożeń bezpieczeństwo pijany za kierownicą badanie CBOS Złodziej torebki odblaski wakacje nowy rok szkolny list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi znakowanie rowerów rozbój nietrzeźwy kierujący MSWiA krajowa mapa zagrożeń podziękowanie emeryci profilaktyka dyskryminacja Bezpieczeństwo nad wodą. rekrutacja do policji Bezpieczna droga do szkołyo podziękowania bezpieczeństwo na drogach bądź bezpieczny sprawca rozboju upały ślubowanie Piknik z Policją aplikacja Moja Komenda bezpieczny weekend poszukiwani świadkowie wypadku kradzież z włamaniem narkotyki mapa zagrożeń bezpieczeństwa weź paragon kradzież dopalcze amunicja Życzenia KWP bezpieczeństwo mieszkańców wnuczka ruch drogowy podsumowanie działań bezpieczna droga do szkoły