Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Karambol na drodze ekspresowej S8... Na szczęście to tylko ćwiczenia

  W wyniku gęstej mgły oraz śliskiej nawierzchni w dniu 18 października 2017 r. około godziny 9.15 doszło do karambolu z udziałem około 40 pojazdów na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Sięganów. Kierowca wojskowej cysterny z 32. BLT w Łasku przewożącej paliwo lotnicze uderzył w jadący przed nim pojazd ciężarowy, następnie w cysternę uderzyły kolejne, jadące za nią samochody osobowe. To na szczęście tylko początek scenariusza ćwiczeń dowódczo - sztabowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Łasku, Strażą Pożarną, wojskiem, żandarmerią, weterynarią oraz innymi służbami.

 2. Śmierć na torach

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego. W zdarzeniu zginął 31- letni mieszkaniec powiatu łaskiego.

 3. Ćwiczenia współdziałania służb ratowniczych

  W dniu 17 października 2017 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łasku odbył się pierwszy dzień ćwiczeń powiatowych pod nazwą "Łask-17", łączący problematykę spraw obronnych, obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego. Współorganizatorem oraz jednym z pomysłodawców takich ćwiczeń jest Komendant Powiatowy Policji w Łasku mł. insp. Piotr Bielewski.

 4. Kierowca tira nie zatrzymał się do kontroli - powodem okazał się alkohol

  Policjanci po pościgu zatrzymali znajdującego się pod wpływem alkoholu mężczyznę, który po awanturze na stacji paliw uciekał kierując tirem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat co w przypadku zawodowego kierowcy może okazać się największa karą. .

 5. „Kręci mnie bezpieczeństwo” – dzielnicowi odwiedzili uczniów

  Bezpieczeństwo na drodze, w domu, na podwórku, w kontakcie z obcymi a także zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Między innymi takie tematy poruszyli dzielnicowi w trakcie spotkań z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w Buczku.

 6. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 7. Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

  24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości odradzające się Państwo Polskie utworzyło formację, która w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo obywateli. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji.To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z tej okazji 25 lipca 2017 roku wręczono odznaczenia i akty mianowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

 8. „MASZ PRAWO DO MEDIACJI”

  Przykładem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się już siódma edycja działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych czy też polskiego więziennictwa.Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października, a z kolei Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 16-20 października 2017 roku. Tak jak w latach ubiegłych, do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 9. DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

  W dniu dzisiejszym na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Łasku, ale także na obszarze całego województwa łódzkiego prowadzone są wzmożone "Działania Kaskadowe PRĘDKOŚĆ"

 10. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

Linki

Tagi

profilaktyka debata wypadek bezpieczna droga do szkoły \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" "Kręci mnie bezpieczeństwo" cyberbezpieczeństwo kontrabanda bezpieczne wakacje 2017 dzielnicowy bliżej nas zostań policjantem bądź bezpieczny policyjny tor przeszkód bezpieczeństwo mieszkańców narkotyki bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypadek śmiertelny prędkość rozbój podziękowania konkurs aplikacja Moja Komenda bezpieczny autobus bezpieczeństwo cyberprzemoc sprawca rozboju cyberprzestępczość wakacje bezpieczne ferie 2017 niechronieni mapy zagrożeń ślubowanie złodziej współpraca narodowa Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania odblaski rekrutacja do policji prewencja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpieczeństwo na drogach obywatelska postawa nietrzeźwy kierujący działania międzypowiatowe ruch drogowy Tydzień Mediacji ogólnopolski dzień odblasków krajowa mapa zagrożeń przemoc domowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa dzielnicowi