Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek w Wiewiórczynie

  Łascy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 9 stycznia 2017 roku około godz. 18.35 w Wiewiórczynie. Kierujący samochodem marki Citroen Berlingo, potrącił jadącego w tym samym kierunku 58-letniego rowerzystę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna kierujący jednośladem zmarł. Kierowca citroena był pijany.

 2. Ślubowanie nowego policjanta

  W czwartek, 5 stycznia 2017 r. odbyło się ślubowanie nowego policjanta, który zasili szeregi łaskiej jednostki. W obecności kadry kierowniczej jednostki wypowiedział słowa roty ślubowania: "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...ślubuję służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."

 3. Zmiana na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku

  W poniedziałek, 2 stycznia 2017r. w auli łaskiej komendy odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinsp. Robertowi Krawczykowi. Dotychczasowy Zastępca Komendanta mł. insp. Zbigniew Polek objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

 4. Kto widział to zdarzenie?

  Łascy policjanci prowadzą śledztwo dotyczące przywłaszczenia pojazdu marki Peugeot Boxer typu laweta z kabiną koloru białego. Zdarzenie miało miejsce 26 października 2016 r. w Łasku, w rejonie lokalu "Wiejska Chata" przy ul. Armii Ludowej.

 5. Uprowadzili i żądali 100 tysięcy złotych okupu

  Policjanci zatrzymali 10 mężczyzn mających związek z uprowadzeniem zakładnika, którego więzili krępując nogi, ręce i kneblując usta. Na wniosek prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące 6 podejrzanych. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

 6. Tragiczny wypadek na ulicy Narutowicza

  Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 27 grudnia 2016 roku około godz. 12.00 na ulicy Narutowicza w Łasku. Potrącona przez samochód piesza poniosła śmierć na miejscu.

 7. Kontrole autobusów podczas ferii

  Nadchodzi czas ferii zimowych w województwie łódzkim – czas radości i zabawy oraz wyjazdów naszych dzieci na zimowiska. Jednak przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru, który ma wieźć nasze pociechy. W Łasku policjanci będą prowadzić kontrole autokarów przez cały okres ferii zimowych w sposób doraźny.

 8. Śmiertelne potrącenie pieszego - policja ponawia apel o noszenie odblasków!

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorek, 22 listopada 2016 r. po godzinie 19.00 w miejscowości Rososza. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci ponawiają apel o noszenie elementów odblaskowych.

 9. Policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową

  Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kryminalnych z Łasku doprowadziły do zlikwidowania uprawy konopi indyjskich, z których można było uzyskać narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch właścicieli plantacji: 49- i 25-latka.

 10. Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

  Od poniedziałku, tj. 16 stycznia 2017 roku, rozpoczynają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

Linki

Tagi

ślubowanie policjanta amunicja ślubowanie bezpieczeństwo emeryci sprawca rozboju bezpieczeństwo na drogach bezpieczna droga do szkoły ruch drogowy nowy rok szkolny wnuczka Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Złodziej torebki weź paragon przemoc domowa profilaktyka plantacja współpraca narodowa dopalcze podziękowania bezpieczny autobus krajowa mapa zagrożeń wypadek śmiertelny konkurs bądź bezpieczny dyskryminacja wypadek narkotyki Piknik z Policją rozbój mapa zagrożeń bezpieczeństwa zostań policjantem nietrzeźwy kierujący aplikacja Moja Komenda odpowiedzialność Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania niechronieni Życzenia KWP prewencja badanie CBOS wakacje upały pijany za kierownicą cyberprzemoc bezpieczeństwo mieszkańców rekrutacja do policji mapy zagrożeń odblaski znakowanie rowerów podziękowanie