Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Włamywacze w rękach policjantów.

  Dzięki czujności okolicznych mieszkańców policjanci zatrzymali dwoje włamywaczy 22 -letnią kobietę i 34- letniego mężczyznę mieszkańców Pabianic.

 2. Policjanci znakowali rowery

  Z inicjatywy mieszkańców, pracowników gminy Widawa oraz dzielnicowego z tego terenu 24 sierpnia przeprowadzono akcję znakowania rowerów. Zorganizowano ją na terenie Komisariatu Policji w Widawie.

 3. Zdarzenie drogowe na ul. Żeromskiego w Łasku

  Policjanci z łaskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 22 sierpnia na ulicy Żeromskiego na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr W481. Kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w prawidłowo jadący pojazd marki Opel Astra. W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem trafiła do szpitala w Łasku.

 4. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 5. Minister Jarosław Zieliński: " Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostanie wdrożona we wrześniu we wszystkich garnizonach Policji"

  2065 – tyle zgłoszeń w lipcu odnotowała podlaska Policja w związku z funkcjonowaniem na terenie województwa pilotażowego programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowania dotychczasowej realizacji projektu dokonał w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan inspektor Daniel Kołnierowicz.

 6. Zatrzymany sprawca rozboju

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali 52 – letniego sprawcę rozboju.

 7. Pościg za nietrzeźwym kierującym

  W dniu 5 sierpnia 2016 roku przed godziną 18:00 dyżurny KPP Łask odebrał telefoniczną informację o tym, że po osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli jeździ samochód typu van koloru srebrnego, którego kierowca oraz pasażerowie znajdują się najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości.

 8. Działania "Prędkość" na terenie powiatu łaskiego

  26 sierpnia 2016 r. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie garnizonu łódzkiego policjanci prowadzą działania „ Prędkość ”. Także na terenie powiatu łaskiego kierowcy mogą się spodziewać licznych kontroli ukierunkowanych przede wszystkim na przekraczanie dozwolonej prędkości na drogach.

 9. ICE - kod ratujący życie

  Policjanci. strażacy, czy ratownicy medyczni na miejscu wypadków często mają problem z ustaleniem kontaktu do osoby nam najbliższej. Sięgają więc po telefon komórkowy poszkodowanego, by skontaktować się z jego bliskimi i uzyskać ważne informacje na jego temat. Właśnie w tym celu wymyślono hasło ICE.

 10. Niebezpieczne znalezisko

  W dniu 2 sierpnia 2016 roku pracownik Łaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podczas koszenia trawnika przy ul. Warszawskiej w Łasku, ujawnił w trawie plastikowy koszyczek z zawartością 27 sztuk amunicji.

Linki

Tagi

wkacje bezpieczeństwa. kradzież samochodu bezpieczeństwo ratowanie życia wypoczynek nad wodą amunicja pijany za kierownicą profilaktyka ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJU ruch drogowy bezpieczna woda bezpieczeństwo mieszkańców wakacje Mapy Zagrożeń Bepzieczeństwa odpowiedzialność konkurs spot radiowy podziękowania Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania żyj bezpiecznie narkotyki ślubowanie nietrzeźwy kierujący BRD Życzenia KGP podziękowanie grupa przestępcza upały MSWiA razem bezpieczniej znakowanie rowerów internet Życzenia KWP mapy zagrożeń bezpieczny weekend kradzież z włamaniem aplikacja Moja Komenda święto policji obchody emeryci mapa zagrożeń bezpieczeństwa sprawca rozboju utonięcie Bezpieczeństwo nad wodą. złodziej zabezpieczenie mienia przed kradzieżą pożegnanie dopalcze bezpieczeństwo na drogach zakończenie wakacji