Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
środa, 25 listopad 2015
 
 
Zobacz.Przeżyj.
PILNE!!! Drukuj E-mail
Image
 
16 DNI PRZECIW PRZEMOCY WOBEC KOBIET Drukuj E-mail
Image25 listopada 2015 roku w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet” i potrwa do 10 grudnia. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.
Czytaj całość...
 
TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ "WYKOPMY DOPALACZE-KIBICUJMY BEZPIECZNIE" Drukuj E-mail
ImageW piątek, 20 listopada 2015 roku w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łasku odbył się już IV Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem "Bezpieczne Kibicowanie". Jego głównym przesłaniem było w tym roku oprócz propagowania idei "fair play", zwrócenie uwagi  na zagrożenia związane z używaniem przez młodzież środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy.
Czytaj całość...
 
Zwłaszcza jesienią pamiętaj o odblaskach Drukuj E-mail
ImageW okresie jesienno- zimowym wcześnie robi się ciemno i częściej występują niekorzystne warunki drogowe. W województwie łódzkim każdego roku dochodzi do kilkuset wypadków z udziałem pieszych. Ich przyczyną często bywa nieodpowiednia widoczność pieszego, którzy poruszając się poboczami dróg w ciemnym ubraniu, nie używają elementów odblaskowych i tym samym narażają swoje bezpieczeństwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu . Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł.
Czytaj całość...
 
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!!! Drukuj E-mail
ImageKiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Czytaj całość...
 
POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONY SAMOCHÓD Drukuj E-mail
ImageKryminalni z Łasku odzyskali skradziony w październiku samochód osobowy.  Do tej sprawy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Łask.
Czytaj całość...
 
PODSUMOWANIE AKCJI "ZNICZ 2015" Drukuj E-mail
ImageW czasie trwania akcji "ZNICZ 2015" na polskich drogach w ciągu czterech dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1337 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.
Czytaj całość...
 
Policjanci zabezpieczyli ponad 8,5 ton tytoniu Drukuj E-mail
ImagePolicjanci Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Sieradza zlikwidowali fabrykę nielegalnego tytoniu działającą w jednym z gospodarstw na terenie powiatu. W sumie zabezpieczono ponad 8,5 tony tytoniu oraz urządzenia służące do produkcji krajanki tytoniowej. Do policyjnego aresztu trafił 35-letni właściciel posesji. Za nielegalny proceder może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1519
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa