Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
poniedziałek, 27 kwiecień 2015
 
 
INFORMACJA O TERMINIE POWIATOWEGO TURNIEJU BRD!!! Drukuj E-mail
ImageKomunikat dla Szkół z terenu Powiatu Łaskiego, które zgłosiły uczniów do Powiatowych Eliminacji Turnieju BRD!!! Uprzejmie informujemy, że tegoroczny finał (dla szkół podstawowych i gimnazjów) odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku przy ulicy Szkolnej 3. Rejestracja drużyn odbędzie się przed godziną 9.00. W eliminacjach powiatowych mogą wziąć udział jedynie uczniowie tych szkół, których opiekunowie do 10 kwietnia br. wysłali stosowne karty zgłoszeniowe.
Eliminacje powiatowe będą się składać z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Sprawdzian teoretyczny będzie polegał na rozwiązaniu testu, który swą tematyką będzie obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem w ruchu na drogach. Podczas części sprawnościowej będą oceniane umiejętności startujących zawodników przy pokonywaniu wyznaczonego toru jazdy. Punktacja do poszczególnych części Turnieju zostanie ogłoszona bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów. Sprzęt do sprawdzianu teoretycznego i praktycznego zapewnia organizator. Uczestnicy Turnieju muszą posiadać i przedstawić do wglądu kartę rowerową, legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w Turnieju, zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju. 
 
DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA Drukuj E-mail
ImageW czwartek, 23 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury, z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku odbyła się debata społeczna. Spotkanie poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców Łasku. Jego głównym celem było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz miejscu zamieszkania oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach. W konsultacjach oprócz Kierownictwa łaskiej policji udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów oraz instytucji na co dzień współpracujących  z policjantami oraz mieszkańcy Łasku.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZNY SENIOR-BEZPIECZNY ROWERZYSTA Drukuj E-mail
ImageW ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjanci z Łasku spotkali się z seniorami z grupy turystycznej działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łasku.  Podczas spotkania w Muzeum Historii Łasku rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz innych zagrożeniach w życiu codziennym.
Czytaj całość...
 
KAMPANIA SPOŁECZNA "NIE [PRZY]DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ" Drukuj E-mail
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Czytaj całość...
 
ZATRZYMANY WŁAMYWACZ Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze Wydziału Prewencji z Łasku zatrzymali mężczyznę, który pod nieobecność właściciela włamał się do domu na terenie miasta i ukradł tytoń oraz gilzy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
TRAGICZNY WYPADEK PODCZAS WYKONYWANIA PRAC POLOWYCH Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Komisariatu w Widawie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce 16 kwietnia 2015 roku w godzinach popołudniowych na terenie gminy Widawa.
Czytaj całość...
 
Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych Drukuj E-mail
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.
Czytaj całość...
 
ZAREAGOWALI I UJĘLI PIJANYCH KIEROWCÓW Drukuj E-mail
ImageSpołeczeństwo coraz częściej reaguje na złe zachowania kierowców, nie tylko informując o tym policjantów, ale także podejmując interwencje wobec osób łamiących prawo. Tak było w miniony weekend na terenie powiatu łaskiego. Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzn, którzy ujęli pijanych kierowców, uniemożliwili im dalszą jazdę i przekazali ich w ręce policjantów z Łasku.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1469
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa