Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
piątek, 21 listopad 2014
 
 
"NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ" Drukuj E-mail
ImageZwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.
Czytaj całość...
 
ZMARŁ PIESZY POTRĄCONY PRZEZ VOLKSWAGENA Drukuj E-mail
ImagePolicjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 10 listopada 2014 roku około godziny 17.00 w miejscowości Górki Grabieńskie na terenie gminy Widawa.
Czytaj całość...
 
PONIEDZIAŁEK NA DROGACH POWIATU - DWA WYPADKI Z UDZIAŁEM PIESZYCH Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony poniedziałek na terenie gminy Łask i gminy Widawa.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS LISTOPADOWEGO WEEKENDU Drukuj E-mail
ImagePrzed nami długi listopadowy weekend, który wiele osób spędzi poza miastem. Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących a także pomagać w zachowaniu płynności ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych przy wykorzystaniu oznakowanych jak i cywilnych pojazdów. Mundurowi będą egzekwować przestrzeganie ograniczeń prędkości, jak również właściwe przewożenie pasażerów. Będą także przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Pogoda uległa załamaniu i za oknem mogą panować zmienne warunki atmosferyczne, do których należy dostosować swoje zachowanie na drodze. Apelujemy również do pieszych o używanie po zmroku elementów odblaskowych, gdyż zdecydowanie poprawiają one widoczność idącej drogą postaci.

Przypominamy, że w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada trzeba liczyć się również z lokalnymi zmianami w organizacji ruchu w rejonie odbywania się uroczystości.

 
ZATRZYMANY Z MARIHUANĄ I CUDZĄ KARTĄ Drukuj E-mail
ImageKryminalni z Łasku zatrzymali 19-latka, który przywłaszczył zagubiony portfel z dokumentami i posłużył się znalezioną kartą do robienia zakupów.
Czytaj całość...
 
PODSUMOWANIE AKCJI "ZNICZ 2014" - DWA WYPADKI W POWIECIE ŁASKIM Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z województwa łódzkiego wstępnie podsumowali działania Znicz 2014. Funkcjonariusze prowadzili swoje działania w rejonach nekropoli a także na trasach dojazdowych do cmentarzy. Od 31 października do 3 listopada 2014 roku do godziny 9:00 policjanci odnotowali 29 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły trzy osoby a 28 zostało rannych. Niestety pomimo licznych apeli mundurowi musieli interweniować wobec 97 kierujących na podwójnym gazie.
Czytaj całość...
 
OSZUSTWA "NA POLICJANTA", BĄDŹMY SZCZEGÓLNIE OSTROŻNI Drukuj E-mail
ImagePolicja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność! Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania.  W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”.
Czytaj całość...
 
SPRAWCY POBICIA ZATRZYMANI Drukuj E-mail
ImageKryminalni z Łasku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu,  którzy pobili wracającego do domu mężczyznę. Za pobicie może grozić do 3 lat pobawienia wolności.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1423
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa