Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
sobota, 06 luty 2016
 
 
Zobacz.Przeżyj.
I cykl konsultacji społecznych w ramach tworzenia "map zagrożeń" Drukuj E-mail
Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Łasku podjęło działania mające na celu utworzenie aktualnej „mapy zagrożeń”  - projektu MSWiA na terenie powiatu łaskiego. W tym celu odbyła się pierwsza konsultacja społeczna, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, samorządu lokalnego oraz zaproszeni goście.

Czytaj całość...
 
WSPÓLNE TWORZENIA MAP ZAGROŻEŃ-ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH Drukuj E-mail
ImageKomenda Powiatowa Policji w Łasku zaprasza w miesiącu lutym  2016 roku do wzięcia udziału w prowadzonych  konsultacjach  społecznych dotyczących tworzenia mapy zagrożenia  bezpieczeństwa powiatu łaskiego. Poczucie bezpieczeństwa ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności, dlatego też konieczne jest tworzenie narzędzi,  które pozwolą rzetelnie zidentyfikować oraz przedstawić skalę  i rodzaj zagrożeń na terenie naszego powiatu, takim właśnie narzędziem ma być mapa zagrożenia bezpieczeństwa.   

Czytaj całość...
 
NAPADŁ Z BRONIĄ W RĘKU Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku ustalili i zatrzymali 51-letniego sprawcę napadu rabunkowego, który miał miejsce w jednym z lokali w centrum miasta. Mieszkaniec powiatu pabianickiego trafił do policyjnego aresztu. Do zdarzenia doszło 29 stycznia 2016 roku około godziny 20.00. Do lokalu w centrum Łasku wszedł mężczyzna i grożąc bronią zażądał od pracownicy wydania pieniędzy.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PODCZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU Drukuj E-mail
ImageNadchodzą ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Czytaj całość...
 
MSWIA I KGP APELUJĄ O ROZWAGĘ I POMOC POTRZEBUJĄCYM Drukuj E-mail
ImageAż 72 osoby zmarły od listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu. Od września 2015 roku 29 osób śmiertelnie zatruło się czadem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby podległe apelują o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
Każdego roku w okresie jesienno-zimowym odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Jak ostrzegają synoptycy, do Polski wraca typowo zimowa aura. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem powodującym lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.
Policjanci każdego roku wraz z nadejściem chłodniejszych nocy patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. To one są głównie narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest również alkohol, który daje złudne uczucie ciepła. W rzeczywistości jednak w stanie upojenia organizm wychładza się znacznie szybciej.

Czytaj całość...
 
OSTROŻNIE NA LODZIE Drukuj E-mail
ImageWchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.
Czytaj całość...
 
Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku wspólnie z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Łasku uczestniczyli w akcji rozdawania odblaskowych kamizelek uczniom szkół podstawowych. Kamizelki trafiły już do dzieci w Okupie, Zalesiu, Teodorach i Kwiatkowicach. Wszystko po to, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze.
Czytaj całość...
 
POLICJA ZAGRAŁA Z WOŚP Drukuj E-mail
ImagePolicja garnizonu łódzkiego zagrała z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem przewodnim przyświecającym policyjnym działaniom było bezpieczeństwo, przede wszystkim osób starszych oraz kwestujących wolontariuszy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1539
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa