Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
piątek, 28 sierpień 2015
 
 
Zobacz.Przeżyj.
Apelujemy o ostrożność! Przed nami ostatni wakacyjny weekend Drukuj E-mail
ImageZbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego, szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar.
Czytaj całość...
 
PIJANY WJECHAŁ W OGRODZENIE Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy w Łasku zatrzymali pijanego 30-latka, który  na ul. Głównej w Buczku wjechał fordem w ogrodzenie.  Jak się okazało mężczyzna miał we krwi ponad 2 promile i wiózł troje dzieci. Niestety mimo licznych apeli, wielu kierowców decyduje się wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.
Czytaj całość...
 
Policja i wolontariusze PZU razem dla bezpieczeństwa pieszych Drukuj E-mail
ImageW ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” na drogi wyruszą policyjne patrole z wolontariuszami PZU, którzy będą dzielić się… miłością! Wolontariusze będą rozdawać niebieskie, zapachowe serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych. Zadaniem wolontariuszy będzie zachęcenie kierowców do bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych. Kierowcom będą w tym pomagać niebieskie serduszka Fundacji PZU. Umieszczone na nich hasła przypominają o pieszych i ich bezpieczeństwie. Dodatkowo, aby skutecznie wpłynąć na zmianę negatywnych zachowań, wolontariusze przypomną kierowcom, że ich bliscy również mogą być pieszymi, dlatego warto zachować ostrożność w trosce o ich bezpieczeństwo.
Czytaj całość...
 
RUSZA KAMPANIA - DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE Drukuj E-mail

Image

Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe. 
- Początek lipca to tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji - 80 kg zabezpieczonych substancji i ponad 170 osób zatrzymanych. (…) W tych intensywnych działaniach instytucji państwa, które wypowiedziały wojnę dopalaczom, potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań. Te działania muszą być oparte na ludziach, którzy mają swój szczególny autorytet wśród młodych ludzi. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet – Jurek Owsiak czy Marcin Gortat – powiedziała podczas inauguracji kampanii premier Ewa Kopacz.

Czytaj całość...
 
PODZIELMY SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI DAREM ŻYCIA Drukuj E-mail

Szanowni Państwo,

w centrach krwiodawstwa brakuje krwi. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Dariusza Banachowicza zwracamy się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi, funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Podzielmy się z potrzebującymi darem życia

                                                                                                                                      

Krew można oddawać na bieżąco w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25.

Ponadto w sierpniu na terenie OPP przy ul. Pienistej 71 w Łodzi będzie podstawiony krwiobus, w którym będzie można oddać krew. O szczegółach zostaniecie Państwo poinformowani wkrótce oddzielnym pismem.

Z góry dziękujemy za włączenie się w tę szczytną akcję. Mamy nadzieję, że powyższy apel dotrze do jak najszerszego grona policjantów i pracowników Policji.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi

www.krwiodawstwo.pl

Czytaj całość...
 
BEZPIECZNY AUTOBUS Drukuj E-mail
Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwala szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastępuje kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwia jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.
Czytaj całość...
 
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail
ImageKomendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Powiatowy Policji w Łasku podinsp. Piotr Bielewski byli gospodarzami wojewódzkich obchodów Święta Policji 2015r., które odbyły się 16 lipca w Łasku. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Mirosław Schossler, Parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej, przedstawiciele samorządów województwa łódzkiego oraz przedstawiciele duchowieństwa i delegacje innych służb mundurowych.
Czytaj całość...
 
ZAGRALI O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO Drukuj E-mail
ImageW ramach obchodów wojewódzkiego Święta Policji, 15 lipca 2015 roku na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod nazwą "Kibicuj Bezpiecznie z Policją". W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1496
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa