Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
niedziela, 02 sierpień 2015
 
 
Zobacz.Przeżyj.
RUSZA KAMPANIA - DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE Drukuj E-mail

Image

Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe. 
- Początek lipca to tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji - 80 kg zabezpieczonych substancji i ponad 170 osób zatrzymanych. (…) W tych intensywnych działaniach instytucji państwa, które wypowiedziały wojnę dopalaczom, potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań. Te działania muszą być oparte na ludziach, którzy mają swój szczególny autorytet wśród młodych ludzi. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet – Jurek Owsiak czy Marcin Gortat – powiedziała podczas inauguracji kampanii premier Ewa Kopacz.

Czytaj całość...
 
PODZIELMY SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI DAREM ŻYCIA Drukuj E-mail

Szanowni Państwo,

w centrach krwiodawstwa brakuje krwi. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Dariusza Banachowicza zwracamy się z apelem do wszystkich honorowych dawców krwi, funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Podzielmy się z potrzebującymi darem życia

                                                                                                                                      

Krew można oddawać na bieżąco w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25.

Ponadto w sierpniu na terenie OPP przy ul. Pienistej 71 w Łodzi będzie podstawiony krwiobus, w którym będzie można oddać krew. O szczegółach zostaniecie Państwo poinformowani wkrótce oddzielnym pismem.

Z góry dziękujemy za włączenie się w tę szczytną akcję. Mamy nadzieję, że powyższy apel dotrze do jak najszerszego grona policjantów i pracowników Policji.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi

www.krwiodawstwo.pl

Czytaj całość...
 
BEZPIECZNY AUTOBUS Drukuj E-mail
Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwala szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastępuje kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwia jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.
Czytaj całość...
 
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail
ImageKomendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Powiatowy Policji w Łasku podinsp. Piotr Bielewski byli gospodarzami wojewódzkich obchodów Święta Policji 2015r., które odbyły się 16 lipca w Łasku. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Mirosław Schossler, Parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej, przedstawiciele samorządów województwa łódzkiego oraz przedstawiciele duchowieństwa i delegacje innych służb mundurowych.
Czytaj całość...
 
ZAGRALI O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO Drukuj E-mail
ImageW ramach obchodów wojewódzkiego Święta Policji, 15 lipca 2015 roku na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod nazwą "Kibicuj Bezpiecznie z Policją". W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn.
Czytaj całość...
 
ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO POLICJI Drukuj E-mail
ImageSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wojewódzkich obchodach Święta Policji,  które odbędą się 16 lipca 2015 roku na Placu 11 listopada w Łasku.
Czytaj całość...
 
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU ORAZ UTRUDNIENIA W RUCHU PODCZAS ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail
ImageW związku z przygotowaniami do wojewódzkich obchodów Święta Policji oraz organizacją uroczystości nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łasku nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Poniżej informacja o wprowadzonych utrudnieniach:

  
Czytaj całość...
 
STOP DOPALACZOM Drukuj E-mail
Ostatnie wydarzenia, związane z zatruciami dopalaczami nakazują szczególne środki ostrożności i wymuszają konieczność zwiększenia uwagi skierowanej na naszych najbliższych - szczególnie na osoby niepełnoletnie i młodzieży
Pamiętajmy, że osoby sprzedające dopalacze przyciągają ludzi ceną i fałszywym co do zawartości opisem przedmiotu i jego składem chemicznym - oferują w zamian niezapomniane wrażenia i doznania, które w przeszłości dla wielu osób były ostatnimi w ich życiu.
Wszystkie niebezpieczne substancje są oferowane do sprzedaży jedynie z chęci zysku, a szkody wyrządzone w organizmach ludzi okazują się nieodwracalne.
Apelujemy o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1493
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa