Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
poniedziałek, 20 październik 2014
 
 
ZLIKWIDOWANO DOMOWĄ UPRAWĘ KONOPI Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Łask, który uprawiał w domu krzewy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 7 krzewów o wysokości 160 cm każdy oraz 10 dilerek z suszem roślinnym. Za nielegalny proceder 27-latek odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.


Czytaj całość...
 
TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR K14 W ŁASKU Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 1 października 2014 roku po godzinie 14.00 na 83 km drogi krajowej nr 14 w Łasku.
Czytaj całość...
 
LICZYŁ NA DUŻE ZYSKI, SKOŃCZYŁO SIĘ NA ZARZUTACH Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w powiecie łaskim urządził w pełni wyposażoną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono wyposażenia, rośliny o wysokości około 20 cm a także nasiona konopi indyjskich.
Czytaj całość...
 
Konkurs filmowy "Mój Sportowy Lider" Drukuj E-mail
ImageZapraszamy serdecznie do udziału w konkursie filmowym pn. „Mój Sportowy Lider”. Inicjatywa ta wpisuje się w kampanię społeczną „Kibicuj Bezpiecznie”. Chcielibyśmy, żeby dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego w terminie od 1 września do 3 października 2014r. przesyłały do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi filmy wykonane w dowolny sposób na temat ich sportowego lidera. Celem konkursu jest przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zaangażowanie są godne naśladowania, propagowanie bezpiecznych i kulturalnych form kibicowania zgodnych z normą fair-play oraz propagowanie sportu jako formy spędzania wolego czasu. Takie działanie ma również również wymiar medialnego, profilaktycznego nagłośnienia zasad kulturalnego kibicowania oraz przepisów prawnych dot. bezpieczeństwa na obiektach sportowych zamieszczonych na stronie projektu www.kibicujbezpiecznie.pl.
Czytaj całość...
 
Ostatni weekend wakacji - apelujemy o bezpieczną jazdę! Drukuj E-mail
ImageZbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”.
Czytaj całość...
 
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTY Drukuj E-mail

ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 27 sierpnia 2014 roku około godziny 17.20 w miejscowości Wola Buczkowska na odcinku drogi wojewódzkiej nr DW483 w gminie Buczek.

 

Czytaj całość...
 
Obowiązkowe odblaski dla pieszych Drukuj E-mail
ImageOd 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł. Dotychczasowe zapisy ustawy - prawo o ruchu drogowym nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15 roku życia. Teraz ustawodawca rozszerzył go na wszystkich, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
Czytaj całość...
 
charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP Drukuj E-mail

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
Prawdziwą gratką dla miłośników sportowych emocji będzie piłkarskie spotkanie reprezentacji Gwiazd TVP i polskiej Policji.  Obie drużyny zmierzą się ze sobą już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) o godzinie 12:00 na stadionie Sokoła Ostróda.

Drużynę polskiej Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, a w jej skład wejdzie aż pięciu generałów Policji! W drużynie Gwiazd TVP znajdą się między innymi: Bogusław Piwowar – członek zarządu Telewizji Polskiej, dziennikarze Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś i Michał Olszański oraz znani z seriali TVP aktorzy – Antek Królikowski i Maciej Jachowski. Trenerem będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Mecz jest charytatywny, a wszelkie zebrane środki przeznaczone zostaną na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W trakcie spotkania zostanie przeprowadzona specjalna licytacja – wygrać będzie można między innymi piłki Brazuca z podpisami piłkarzy Realu Madryt, którzy niedawno gościli w Polsce podczas Super Meczu Real – Fiorentina.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1407
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa