Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
środa, 28 styczeń 2015
 
 
POLICJA CIESZY SIĘ ZAUFANIEM POLAKÓW Drukuj E-mail
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.
Czytaj całość...
 
ZIMA NA DROGACH - POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ Drukuj E-mail
ImageTrudniejsze warunki atmosferyczne dla nikogo, o tej porze roku, nie powinny być zaskoczeniem. Niewątpliwie wymuszają one zmianę sposobu poruszania się po drogach. Nie wszyscy kierowcy potrafią się jednak do tej zmiany dostosować. Należy pamiętać, że jesienią i  zimą  jakiekolwiek opady atmosferyczne powodują, iż droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Naiwnie jest więc liczyć, że natychmiast uda nam się w miejscu zatrzymać samochód. 
Czytaj całość...
 
ROK 2014 BARDZIEJ BEZPIECZNY Drukuj E-mail
ImageDuży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
Czytaj całość...
 
"BEZPIECZNA WODA" - ZIMOWA EDYCJA AKCJI Drukuj E-mail
ImageW trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje zimową edycję Akcji „Bezpieczna Woda” we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.
Czytaj całość...
 
ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO-ZAŁÓŻ ELEMENT ODBLASKOWY Drukuj E-mail
ImageOd 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.  Dotychczasowe zapisy ustawy - prawo o ruchu drogowym nakładały obowiązek noszenia elementów odblaskowych jedynie na osoby poniżej 15 roku życia. Teraz ustawodawca rozszerzył go na wszystkich, niezależnie od wieku, którzy będą poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
Czytaj całość...
 
"TRZEŹWY ZA KIEROWNICĄ" - KONKURS Drukuj E-mail
ImageKuratorium Oświaty, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Tryb., Sieradzu, Skierniewicach oraz Polski Związek Motorowy Oddział w Łodzi zapraszają do udziału w internetowym konkursie na najlepszy amatorski film lub mem, poruszający temat zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze strony nietrzeźwych kierowców samochodów.
Czytaj całość...
 
OSZUŚCI NADAL WPROWADZAJĄ W BŁĄD STARSZE OSOBY - WYCZULAJMY BLISKICH NA ZAGROŻENIA Drukuj E-mail
ImagePolicja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka” kiedy to sprawcy dodatkowo podają się za policjantów z Komendy  Policji  lub Centralnego Biura Śledczego. Choć funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść, nadal niepokojąca jest  liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!
Czytaj całość...
 
POLICJANCI ZNÓW ZAGRAJĄ Z WOŚP Drukuj E-mail
Image11 stycznia 2015 r. podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie także akcentu policyjnego. Policjanci województwa łódzkiego jak co roku będą czuwali przede wszystkim nad bezpieczeństwem kwestujących.Przygotowali również szereg niespodzianek. W godzinach 11-16, w trakcie imprezy na Rynku Manufaktury w Łodzi, będzie można oglądać różne radiowozy policyjne oraz pojazdy specjalne takie jak więźniarka czy olśniewacz. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem policyjnym. Przewidziano także różne konkursy dla dzieci i dorosłych. Niewątpliwą ozdobą stoisk  policyjnych będą maskotki: Kot Prewencjusz oraz Komisarz Błysk. Pojawią się również ciekawe motocykle i zabytkowe pojazdy.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1440
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa