Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwa matka opiekowała się dziećmi, jedno z nich trafiło do szpitala

  Ponad 2 promile miała młoda matka, która w takim stanie „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. Kobieta zadzwoniła na pogotowie informując o tym, że jej 2-letni syn połknął leki. Dziecko zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala w Łodzi. O sprawie powiadomiono sąd rodzinny. Nieodpowiedzialna matka usłyszała zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia.

 2. Działania ponadpowiatowe na rzecz bezpieczeństwa

  Łascy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend oraz instytucji pozapolicyjnych prowadzili ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu łaskiego. W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa propagowali także wśród uczestników ruchu drogowego asertywne zachowania w przypadku wiedzy o spożywaniu alkoholu przez kierowców w ramach działań "Moje życie należy do Ciebie".

 3. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 4. Usłyszał zarzut zabójstwa

  Funkcjonariusze z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 27-letniej kobiety, której zwłoki znaleziono 22 czerwca 2017 roku około godz. 12.00 w jednym z domów na terenie gminy Wodzierady. 33-letni konkubent kobiety został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Wodzierady trafił do aresztu.

 5. Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

  24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości odradzające się Państwo Polskie utworzyło formację, która w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo obywateli. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji.To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z tej okazji 25 lipca 2017 roku wręczono odznaczenia i akty mianowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

 6. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 7. Sierpniowy Weekend 2017

  Przed nami kilka upalnych dni i kolejny długi weekend. Na drogach pojawi się więcej podróżnych. Policjanci łódzkiego garnizonu włączą się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017”. W tym roku akcja potrwa 5 dni, od 11 do 15 sierpnia.

 8. Obchody Święta Policji

  Święto Policji obchodzono w środę 13 lipca, to data szczególna dla funkcjonariuszy. Święto polskiej Policji to czas awansów i odznaczeń policjantów. Tegoroczne obchody odbywały się w w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Łasku. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i rodziny policjantów.

 9. Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

  1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

 10. Zakręceni bezpieczeństwem na półkoloniach w Brzykowie

  Początek wakacji do dobry moment na rozmowy o bezpiecznym wypoczynku. Tym razem na „zajęciach z bezpieczeństwa” policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Łasku spotkały się z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach w Brzykowie. Działania realizowano w ramach kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

Linki

Tagi

rekrutacja do policji ruch drogowy mapy zagrożeń mapa zagrożeń bezpieczeństwa bezpieczeństwo podziękowania odpowiedzialność Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa niechronieni narkotyki zostań policjantem wakacje bezpieczna droga do szkoły krajowa mapa zagrożeń ogólnopolski dzień odblasków Piknik z Policją cyberbezpieczeństwo \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" pijany za kierownicą działania międzypowiatowe bezpieczne wakacje 2017 bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nietrzeźwy kierujący nowy rok szkolny bezpieczne ferie 2017 aplikacja Moja Komenda dzielnicowy bliżej nas Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania obywatelska postawa złodziej dzielnicowi prewencja bądź bezpieczny bezpieczeństwo na drogach wypadek prędkość bezpieczeństwo mieszkańców profilaktyka konkurs Złodziej torebki "Kręci mnie bezpieczeństwo" sprawca rozboju amunicja cyberprzestępczość rozbój odblaski cyberprzemoc debata ślubowanie wypadek śmiertelny