Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Konferencja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - To Ty decydujesz o bezpieczeństwie na drodze!

  Policjanci z Łasku wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Sieradzu oraz Zespołem Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie zorganizowali konferencję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie to było połączone z debatą o bezpieczeństwie dla młodzieży.

 2. Poszukiwany sprawca oszustwa

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku poszukują sprawcy oszustwa, który 12 listopada 2014 r. w placówce bankowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez nieznanego mężczyznę, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wyłudził kredyt podrabiając podpisy oraz podając się za inną osobę.

 3. Ponadpowiatowe działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

  Łascy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend od wczesnych godzin porannych prowadzili ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu łaskiego. W trakcie prowadzonej akcji stróże prawa zwracali uwagę na ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych, kontrolowali stan trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także na odpowiedni stan techniczny pojazdów, w szczególności na kierujących pojazdami z nieprawidłowym oświetleniem - zgodnie z założeniami kampanii "Twoje światła, Twoje bezpieczeństwo". Część działań prowadzona była na terenie targowiska miejskiego, by w przedświątecznych przygotowaniach zapewnić bezpieczeństwo kupującym oraz zapobiegać popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

 4. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 5. Warsztaty Historyczne OKM 1940 w Łasku

  "Niech to będzie żywa lekcja historii, ku pamięci polskich policjantów II Rzeczypospolitej. Tych, którzy polegli na służbie dochowując wierności słowom złożonej przysięgi. Śmierć ich to pomnik nieugiętej wierności obowiązku – nieugiętej woli dobrej służby Ojczyźnie. Tymi słowami dyrektor Łaskiego Domu Kultury rozpoczął warsztaty historyczne "OKM 1940 Ostaszków - Kalinin - Miednoje.

 6. Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie oraz cyberzagrożeniach

  Dzielnicowy łaskiej komendy przeprowadził prelekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Teodorach. Tematem głównym spotkań były bezpieczne zachowania oraz bezpieczeństwo podczas korzystaniu z Internetu. W spotkaniach wzięły udział uczniami klas 0 – VII. Przedszkolaki natomiast dowiedziały się, jak być bezpiecznym na drodze.

 7. Obchody Narodowego Święta Niepodległości i Święta Służby Cywilnej w garnizonie łódzkim

  W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Służby cywilnej 9 listopada 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka policjantów i pracowników garnizonu łódzkiego. Podczas obchodów wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, wyróżniono policjantów i pracowników Policji. Wśród odznaczonych znaleźli się policjanci i pracownicy z łaskiej komendy. Brązowym medalem za zasługi dla Policji został odznaczony Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łasku brygadier Piotr Cały.

 8. Poszukiwani świadkowie zdarzenia z dnia 30 września 2017 roku

  Zespół Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Łasku poszukuje świadków zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, które mogło zaistnieć w dniu 30.09.2017 roku w miejscowości Nowy Świat.

 9. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 10. Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

  24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości odradzające się Państwo Polskie utworzyło formację, która w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo obywateli. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji.To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z tej okazji 25 lipca 2017 roku wręczono odznaczenia i akty mianowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Linki

Tagi

wypadek śmiertelny wakacje krajowa mapa zagrożeń cyberbezpieczeństwo Turniej BRD 2017 dzielnicowi cyberprzestępczość bezpieczne ferie 2017 odblaski bezpieczna droga do szkoły bezpieczeństwo policyjny tor przeszkód prewencja działania międzypowiatowe bezpieczne wakacje 2017 bezpieczeństwo dzieci i młodzieży bezpieczeństwo na drogach Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania ogólnopolski dzień odblasków mapy zagrożeń cyberprzemoc Policyjna Akademia Bezpieczeństwa narkotyki "Kręci mnie bezpieczeństwo" szczęśliwy finał poszukiwań \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" wypadek złodziej konkurs ruch drogowy aplikacja Moja Komenda ślubowanie sprawca rozboju mapa zagrożeń bezpieczeństwa profilaktyka bezpieczeństwo mieszkańców bądź bezpieczny debata obywatelska postawa znicz niechronieni podziękowania nietrzeźwy kierujący rozbój prędkość zostań policjantem Tydzień Mediacji rekrutacja do policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowy bliżej nas