Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Działania ponadpowiatowe na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców

  20 kwietnia 2017 roku na terenie powiatu łaskiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Łasku wspólnie z policjantami komend powiatowych w Zduńskiej Woli i Sieradzu, a także Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz z funkcjonariuszami KAS Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi i Żandarmerii Wojskowej, a także pracownikiem Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Łasku przeprowadzali kontrole stanu trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzali czy użytkownicy dróg stosują się do przepisów.

 2. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniu 25 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód.

 3. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje powiatowe dla szkół podstawowych i gimnazjów

  Komenda Powiatowa Policji w Łasku zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu łaskiego do udziału w eliminacjach powiatowych kolejnej już edycji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017. Termin eliminacji: 25 kwietnia 2017 r. godz. 9.00 PG Nr 2 w Łasku przy ul. Berlinga.

 4. Awanse i wyróżnienia podczas uroczystej odprawy

  4 kwietnia 2017 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której zostały wręczone powołania i mianowania na stanowiska kierownicze w łódzkim garnizonie. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku dotychczas pełniącego obowiązki podinspektora Roberta Krawczyka. Ponadto pożegnano odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy i wyróżniono policjantów, którzy swoją postawą w służbie zasłużyli na uznanie.

 5. Spotkanie w komendzie

  W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r. w łaskiej komendzie odbyła się wyjątkowe spotkanie. Kadra kierownicza, policjanci, policjantki i pracownicy cywilni oraz samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych podziękowali za pół roku współpracy mł. insp. Zbigniewowi Polkowi, który został Komendantem Powiatowym Policji w Wieluniu. Jednocześnie powitano podinsp. Roberta Krawczyka, który objął stanowisko I Zastępcy w Łasku.

 6. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 7. Poszukiwani świadkowie zdarzenia z 19 października 2016 roku w Łasku na ulicy Narutowicza

  Zespół Dochodzeniowo - Śledczy Komendy w Łasku poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 19.10.2016 roku na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Narutowicza w Łasku.

 8. Szczęsliwy finał poszukiwań

  Policjanci z Łasku uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Informację otrzymali od znajomej, która zaniepokojona otrzymaną wiadomością SMS zwróciła się o pomoc do funkcjonariuszy. Natychmiastowe działania mundurowych z doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu 34-latka i zapobiegnięcia tragedii.

 9. Policjanci uczcili pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  13 kwietnia 2017 roku o godzinie 13.00 na łaskim cmentarzu odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podinsp. Robert Krawczyk. Mundurowi oddali hołd poległym oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą te wydarzenia.

 10. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą łaskiej komendy oraz funkcjonariusze KAS Urzędu Celno - Skarbowego w Łodzi zabezpieczyli m.in. tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 58-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 18 tysięcy złotych.

Linki

Tagi

nietrzeźwy kierujący policyjny tor przeszkód bezpieczeństwo dzieci i młodzieży pies wypadek śmiertelny Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa rozbój cyberprzemoc narkotyki mapa zagrożeń bezpieczeństwa profilaktyka niechronieni bezpieczeństwo mieszkańców ogólnopolski dzień odblasków ranni ruch drogowy bezpieczeństwo na drogach współpraca narodowa szczęśliwy finał poszukiwań kontrabanda plantacja bądź bezpieczny odblaski zostań policjantem dzielnicowy bliżej nas bezpieczne ferie 2017 Turniej BRD 2017 mapy zagrożeń cyberbezpieczeństwo bezpieczny autobus dzielnicowi konkurs podziękowania prewencja wypadek ślubowanie cyberprzestępczość bezpieczeństwo aplikacja Moja Komenda wakacje bezpieczna droga do szkoły debata rekrutacja do policji ślubowanie policjanta krajowa mapa zagrożeń działania międzypowiatowe przemoc domowa Waga sprawca rozboju