Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Zobacz SPOT

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Łasku na Powiatowych Targach Edukacyjnych

  Policjanci z Komendy Powiatowej w Łasku wspólnie z przedstawicielami innych służb po raz kolejny uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom roli Policji, specyfiki służby oraz omówienie procesu rekrutacji.

 2. Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

  13 kwietnia 2018 roku odbyły się uroczystości upamiętniające Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, których inicjatorem byli Burmistrz Łasku, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pod tablicą upamiętniającą pomordowanych przez NKWD w Katyniu i innych miejscach straceń znajdującą się na cmentarzu w Łasku, delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Łasku mł.insp. Piotrem Bielewskim złożyła biało - czerwone wiązanki kwiatów.

 3. Wypadek w Okupie. Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

  Policjanci z Łasku wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 7 kwietnia 2018 roku około 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Okup w gminie Łask. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi podczas wyprzedzania kilku pojazdów, na oznakowanym skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Opel Corsa. Kierowca z audi był nietrzeźwy. Policja apeluje o ostrożność!

 4. Policjanci z drogówki edukują młodych i przyszłych kierowców

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Łasku nie tylko dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu na drogach naszego powiatu. Odwiedzają też młodzież by rozmawiać o zagrożeniach i edukować o bezpieczeństwie. Takie spotkania są szczególne istotne, bo niektórzy z uczniów niedawno zostali kierowcami, a część będzie nimi wkrótce. Podczas takich spotkań policjanci rozwiewają wątpliwość na temat różnych przepisów ruchu drogowego, a także apelują o odpowiedzialność na drodze.

 5. Tragiczny wypadek w Pruszkowie

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła piesza. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 roku około godziny 17:00 w Pruszkowie, na terenie gminy Sędziejowice. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!

 6. Tragiczny wypadek na trasie S8 w Marzeninie

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły dwie osoby.

 7. Analiza potrzeb profilaktycznych w placówkach oświatowych - debata społeczna

  Policjanci z komendy w Łasku spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych na debacie społecznej poświęconej analizie zagrożeń w środowisku szkolnym oraz podejmowanych w tym zakresie działań profilaktycznych. Spotkanie to związane było z podpisanym porozumieniem pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi insp. Andrzejem Łapińskim, a Łódzkim Kuratorem Oświaty Grzegorzem Wierzchowskim.

 8. Znaleziono psa - poszukujemy właściciela

  W dniu 6 lutego 2018 r. na terenie osiedla Batorego w Łasku znaleziono psa maści czarnej. Pies średniej wielkości w typie labradora, na szyi posiada stalową kolczatkę. Bardzo przyjazny. Prosimy właściciela o odebranie psa. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela pracownik Urzędu Miejskiego w Łasku pod nr 43 676 83 50.

 9. Policyjne działania dla poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego prowadzone przez łaskich policjantów

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy codziennie patrolują drogi naszego powiatu by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Uczestniczą w lokalnych, ponadpowiatowych i ogólnopolskich działaniach. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie lekceważenie przepisów prawa. Od początku tego tygodnia stróże prawa przeprowadzili następujące akcje: "Niechronieni", "Prędkość", "Rozważny pieszy i rozsądny rowerzysta".

 10. Kolejna wizyta uczniów klasy mundurowej w komendzie

  Kim będą w przyszłości jeszcze się okaże. Wizyta w łaskiej komendzie miała na celu pokazanie na czym polega policyjna służba. Mundurowa młodzież z Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie jeszcze nie wie, jaki mundur włożyć za kilka lat. Decydując się na naukę w klasie mundurowej, chcą zostać, być może jednym z nas.

Linki

Tagi

rozbój profilaktyka Policyjna Akademia Bezpieczeństwa \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" debata wypadek śmiertelny wychłodzenia działania międzypowiatowe zostań policjantem sprawca rozboju dzielnicowi ślubowanie bądź bezpieczny nietrzeźwy kierujący niechronieni aplikacja Moja Komenda narkotyki bezpieczeństwo na drogach prewencja znicz Tydzień Mediacji bezpieczne wakacje 2017 podziękowania wakacje konkurs zima prędkość mapa zagrożeń bezpieczeństwa bezpieczeństwo dzieci i młodzieży krajowa mapa zagrożeń mapy zagrożeń ruch drogowy dzielnicowy odblaski oszustwo Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania kradzież samochodu bezpieczne ferie 2017 bezpieczna droga do szkoły bezpieczne ferie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dzielnicowy bliżej nas rekrutacja do policji "Kręci mnie bezpieczeństwo" mrozy cyberprzemoc cyberbezpieczeństwo cyberprzestępczość bezpieczeństwo złodziej