Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
wtorek, 07 lipiec 2015
 
 
Zobacz.Przeżyj.
POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z  Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy z zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Na terenie prywatnej posesji w gminie Wodzierady zabezpieczono ponad 1460 donic krzewów tej odurzającej rośliny w początkowej fazie wzrostu, oraz wentylatory, filtry i inny sprzęt służący do uprawy narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 mężczyzn w wieku 56, 26, 23 i 22-lata,  którym za ten przestępczy proceder może grozić do 8 lata więzienia. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania mężczyzn stróże prawa znaleźli u 23-latka kolejną uprawę konopi i zabezpieczyli 72 sztuki roślin w doniczkach, a także amfetaminę.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZNE WAKACJE Drukuj E-mail
ImageWakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak okres wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni „wodniacy” patrolują akweny wodne, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!
Policjanci przygotowują się  do pierwszego wakacyjnego weekendu. W 2014 roku w ciągu tych trzech newralgicznych dni zaczynających wakacyjne wyjazdy na terenie województwa łódzkiego doszło do 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 51 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 211 kolizjach drogowych. Zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących oraz 49 znajdujących się w stanie po użyciu. 26 czerwca 2015 roku na drogach pojawi się maksymalna liczba policjantów. Wszystko po to aby bezpiecznie rozpocząć letni wypoczynek.
Czytaj całość...
 
Policja Przyszłości - konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów! Drukuj E-mail
ImageSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Policja Przyszłości". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Zadaniem uczestnika tego przedsięwzięcia jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości - wyobrażenie na temat zadań, wyposażenia i umundurowania jakie mogłaby mieć Policja XXII wieku.
Czytaj całość...
 
MOŻESZ TO ZMIENIĆ Drukuj E-mail
Image"Możesz to zmienić" to tytuł kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie mieszkańców dużych miast do reagowania w sytuacji, gdy są oni świadkami napadu lub gwałtu. Brutalne napaści zdarzają się nie tylko w ciemnych zaułkach, bramach i dzielnicach o nie najlepszej reputacji. Coraz częściej dochodzi do nich w centrach miast, w miejscach dobrze oświetlonych i w obecności przechodniów. Ci mimowolni świadkowie widząc napad, powinni zareagować, pomóc ofierze. Jednak często przechodzą obojętnie. Nie robią nic. Pomimo płaczu, krzyku, czy wyraźnego wołania o pomoc. Tu rodzi się problem, ponieważ powstaje zjawisko przyzwolenia społecznego, które ułatwia napastnikom atakowanie kolejnych ofiar.
25 czerwca 2015 w Łodzi zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem inicjatorów kampanii, przedstawicieli Policji oraz MPK.

Czytaj całość...
 
WYPADKI NA DROGACH POWIATU Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wyjaśniają okoliczności trzech wypadków drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu łaskiego.
Czytaj całość...
 
POLICJANCI APELUJĄ O WIĘCEJ WYOBRAŹNI Drukuj E-mail
ImageWysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują aby kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach, we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja.  Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie a nawet życie.
Apelujemy szczególnie do osób dorosłych.  Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osobą czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim Policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.
Policjanci  zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.
 
ŚMIERTELNE PORAŻENIE PIORUNEM Drukuj E-mail
ImageDo zdarzenia doszło 12 czerwca 2015 roku po godzinie 17.00 w miejscowości Chociw w gminie Widawa w powiecie łaskim. Kobieta jadącą rowerem zobaczyła lezącego przy drodze mężczyznę bez oznak życia. Natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy. Lekarz stwierdził zgon ujawniając na ciele denata poparzenia wskazujące na porażenie piorunem. Policjanci ustalili, że mężczyzną to 42-letni mieszkaniec Widawy.  Jego zwłoki znajdowały się w pobliżu nadpalonego, jeszcze tlącego się drzewa. Najprawdopodobniej próbował schronić się pod nim przed ulewą.
Czytaj całość...
 
Rusza kolejna edycja kampanii "Pozory mylą, dowód nie" Drukuj E-mail
„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej, za pomocą której organizatorzy akcji planują przeszkolić jak największą liczbę sprzedawców z całej Polski. 9 czerwca 2015 r. w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa inaugurująca V edycję kampanii "Pozory mylą, dowód nie". Jej celem jest zwrócenie uwagi sprzedawców, ale również świadków sprzedaży w sklepach, że dorosły wygląd nie oznacza dojrzałości. Założenia i cele kampanii przedstawili podczas konferencji mł. insp. Anna Kuźnia - Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Danuta Gut - Dyrektor Biura Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie oraz Andrzej Faliński - Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
 
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1485
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa