Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
środa, 23 lipiec 2014
 
 
ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO POLICJI Drukuj E-mail
ImageSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowych obchodach Święta Policji,  które odbędą się 25 lipca 2014 roku na Pl. 11 listopada w Łasku.
Czytaj całość...
 
POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED SKIMMINGIEM Drukuj E-mail
ImagePolicjanci ostrzegają przed skimmingiem. Podczas wpisywania nr PIN karty zawsze należy zasłaniać dłonią klawiaturę w taki sposób, aby uniemożliwić podgląd nie tylko z góry, ale i boku bankomatu.
SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych paska magnetycznego karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach (ATM - Automated Teller Machine), ale również dokonania zakupów w placówkach handlowych za pośrednictwem terminali POS (Point Of Sale).
Czytaj całość...
 
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM - BEZPIECZNA JAZDA AUTOSTRADĄ - KULTURA I OBYCZJE Drukuj E-mail
ImageWielu z nas korzysta z autostrad okazjonalnie, a kierowcy, którzy często przemieszczają się tego typu drogami, też nie zawsze mają wyrobione nawyki bezpiecznego poruszania się autostradami, na których przepisy zezwalają na jazdę szybszą niż na innych drogach. Wielokrotnie przemieszczając się nimi, jesteśmy naocznymi świadkami, a nieraz niestety także uczestnikami niebezpiecznych sytuacji, czy też poważnych zdarzeń drogowych. Warto więc przypomnieć podstawowe wskazówki, jakie z pewnością przydadzą się nam w czasie podróżowania autostradami i drogami ekspresowymi w celu uniknięcia groźnych, niekiedy nieodwracalnych błędów.
Czytaj całość...
 
DZIELNICOWY Z ŁASKU KANDYDATEM W PLEBISCYCIE POLICJANT ROKU 2014 Drukuj E-mail
ImageRuszył plebiscyt "Policjant Roku 2014". Kandydatem z Komendy Powiatowej Policji w Łasku jest sierż. sztab. Łukasz Mielczarek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszym policjancie i wzięcia udziału w głosowaniu, które trwa do 13 lipca 2014 roku.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZNE WAKACJE 2014 Drukuj E-mail
ImageWakacje dla policjantów, to czas wzmożonej pracy. Na drogach pojawia się w tym okresie więcej niż zwykle pojazdów. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach działań "Bezpieczne wakacje", policjanci na terenie całego kraju będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Przed wakacjami, funkcjonariusze przypominają również o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Będą także odwiedzać dzieci i młodzież na zorganizowanych koloniach i obozach wyczulając je na wszelkie zagrożenia.
Czytaj całość...
 
DŁUGI WEEKEND NA DROGACH Drukuj E-mail
ImageOd 18 czerwca do 22 czerwca 2014 roku na terenie województwa łódzkiego prowadzone były policyjne działania na drogach. Długie weekendy charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Pewne zagrożenia stanowią także procesje, jakie odbywają się w święto Bożego Ciała. Nadal główną przyczyną wypadków jest wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość, natomiast w przypadku tzw. niechronionych uczestników: nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, jak również przechodzenie w miejscu niedozwolonym i na czerwonym świetle.
Czytaj całość...
 
RELACJA Z OGÓLNOPOSLKIEGO GŁOSU PROFILAKTYKI W ŁASKU Drukuj E-mail
Image14 czerwca 2014 roku w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury odbyły się powiatowe obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, które zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Łasku wspólnie z Gminą Łask i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Czytaj całość...
 
O TRZECH TAKICH CO UKRADLI ROWER I...WPADLI W RĘCE STRÓŻÓW PRAWA Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli rower wartości 9000 złotych. Złodziejskie trio za swoje zachowanie odpowie przed sądem, może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1388
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa