Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
piątek, 31 październik 2014
 
 
DZIAŁANIA ZNICZ 2014 Drukuj E-mail
ImageWkrótce Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.
Czytaj całość...
 
WSPÓLNIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku wspólnie z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Łasku uczestniczyli w akcji rozdawania odblaskowych kamizelek uczniom szkół podstawowych. Tym razem kamizelki trafiły do dzieci w Bałuczu. Wszystko po to, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył też Wicestarosta Łaski - Pan Wojciech Sikora.
Czytaj całość...
 
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY Drukuj E-mail
ImageKiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY Drukuj E-mail
ImageAkcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny". Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
Czytaj całość...
 
BĄDŹ OSTROŻNY NA DRODZE Drukuj E-mail
ImageNieuchronnie zbliża się okres jesienno- zimowy. To czas kiedy kierowcy, rowerzyści, piesi powinni wykazać się szczególną ostrożnością. Szczególnie w godzinach porannych kiedy występują mgły i zamglenia jak też po zachodzie słońca.
 
Czytaj całość...
 
NIE DLA AGRESJI NA DRODZE Drukuj E-mail
ImagePolicyjny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach działa m.in. przy łódzkich skrzyżowaniach. Czujnym okiem kamery rejestruje tzw. cwaniaków drogowych, którzy np. z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost skręcają okazując tym samym lekceważenie dla przepisów prawa i innych kierujących. Nie uznają czerwonych świateł, linii ciągłych i zakazów.
Codziennie narażeni jesteśmy na prawdopodobieństwo zetknięcia się z agresją na drodze. Stres wywołany zachowaniem współużytkowników dróg, czas spędzony w korkach wielokrotnie prowadzi do  sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu.  Agresja drogowa jest pojęciem złożonym  lecz najczęściej dostrzegalnym podczas  oglądania skutków wielu kolizji i wypadków drogowych. To przede wszystkim  ignorowanie innych uczestników ruchu, bagatelizowanie przepisów bądź ich lekceważenie, a także wrogie zachowania takie jak  nadużywanie klaksonu, miganie światłami, krzyczenie, wygrażanie pięściami. Zwiększamy prędkość, jedziemy „zderzak w zderzak”, zajeżdżamy drogę, czy gwałtownie hamujemy. 
 
Czytaj całość...
 
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY NA DRODZE KRAJOWEJ NR K14 Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 19 października 2014r o godz. 18.00 na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Okup Wielki.
Czytaj całość...
 
ŚMIERTELNY WYPADEK W DOBREJ Drukuj E-mail
ImageW czwartek, 16 października 2014 roku po godz. 10.00 na drodze gminnej w miejscowości Dobra w gminie Sędziejowice doszło do tragicznego wypadku drogowego.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1415
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa