Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
poniedziałek, 22 grudzień 2014
 
 
POLACY CZUJĄ SIĘ W SWOJEJ OKOLICY BEZPIECZNIE JAK NIGDY DOTĄD Drukuj E-mail
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków. 
Polacy czują się bezpiecznie i to znacznie bardziej niż inni Europejczycy - wynika z badań Eurostatu, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna". Wynika z nich, że odsetek mieszkańców, którzy uważają przestępczość, przemoc lub wandalizm w okolicy za problem, wynosi w Polsce tylko 6,4 proc. i jest o 8 pkt proc. niższy niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej (14,5 proc.). Według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, którego cytuje dziennik, z tej statystyki wynika, że "bardzo się obniżyło poczucie prawdopodobieństwa, że za chwilę może ktoś na nas napaść albo że nas pobije lub ukradnie nam na przykład samochód spod domu czy rozbije szybę w mieszkaniu". W artykule podkreślono też, że zjawiska te mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach rozwiniętych, które uważamy za bardziej cywilizowane niż nasza ojczyzna:  są one np. problemem dla prawie co piątego Belga.
Czytaj całość...
 
BRAK JAKIEGOKOLWIEK ZAGROŻENIA W ZWIĄZKU Z INCYDENTEM W ELEKTROWNI JĄDROWEJ NA UKRAINIE Drukuj E-mail
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski. Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski). 
Według strony ukraińskiej, pod koniec listopada (28.11) wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, który musiał zostać wyłączony. Spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku – a więc i reaktora. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak również poza nią.
(źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)
 
ZIMA ATAKUJE BEZBRONNYCH - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! Drukuj E-mail
ImageKiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, kiedy pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Od października br. do chwili obecnej 15 osób zmarło z powodu wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Czytaj całość...
 
ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI Drukuj E-mail
ImagePolicjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21-latka i dwóch 18-letnich mieszkańców powiatu łaskiego, którzy posiadali środki odurzające. W trakcie przeszukań stróże prawa zabezpieczyli m.in. amfetaminę, mefedron, marihuanę i kokainę. Wszyscy usłyszeli zarzuty. 21-letni mieszkaniec Łasku odpowie za rozprowadzanie tych substancji, za co grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
"NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ" Drukuj E-mail
ImageZwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.
Czytaj całość...
 
ZMARŁ PIESZY POTRĄCONY PRZEZ VOLKSWAGENA Drukuj E-mail
ImagePolicjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 10 listopada 2014 roku około godziny 17.00 w miejscowości Górki Grabieńskie na terenie gminy Widawa.
Czytaj całość...
 
PONIEDZIAŁEK NA DROGACH POWIATU - DWA WYPADKI Z UDZIAŁEM PIESZYCH Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony poniedziałek na terenie gminy Łask i gminy Widawa.
Czytaj całość...
 
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS LISTOPADOWEGO WEEKENDU Drukuj E-mail
ImagePrzed nami długi listopadowy weekend, który wiele osób spędzi poza miastem. Policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących a także pomagać w zachowaniu płynności ruchu. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych przy wykorzystaniu oznakowanych jak i cywilnych pojazdów. Mundurowi będą egzekwować przestrzeganie ograniczeń prędkości, jak również właściwe przewożenie pasażerów. Będą także przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Pogoda uległa załamaniu i za oknem mogą panować zmienne warunki atmosferyczne, do których należy dostosować swoje zachowanie na drodze. Apelujemy również do pieszych o używanie po zmroku elementów odblaskowych, gdyż zdecydowanie poprawiają one widoczność idącej drogą postaci.

Przypominamy, że w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada trzeba liczyć się również z lokalnymi zmianami w organizacji ruchu w rejonie odbywania się uroczystości.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1427
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa