Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
piątek, 24 październik 2014
 
 
BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY Drukuj E-mail
ImageAkcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny". Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
Czytaj całość...
 
NIE DLA AGRESJI NA DRODZE Drukuj E-mail
ImagePolicyjny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach działa m.in. przy łódzkich skrzyżowaniach. Czujnym okiem kamery rejestruje tzw. cwaniaków drogowych, którzy np. z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost skręcają okazując tym samym lekceważenie dla przepisów prawa i innych kierujących. Nie uznają czerwonych świateł, linii ciągłych i zakazów.
Codziennie narażeni jesteśmy na prawdopodobieństwo zetknięcia się z agresją na drodze. Stres wywołany zachowaniem współużytkowników dróg, czas spędzony w korkach wielokrotnie prowadzi do  sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu.  Agresja drogowa jest pojęciem złożonym  lecz najczęściej dostrzegalnym podczas  oglądania skutków wielu kolizji i wypadków drogowych. To przede wszystkim  ignorowanie innych uczestników ruchu, bagatelizowanie przepisów bądź ich lekceważenie, a także wrogie zachowania takie jak  nadużywanie klaksonu, miganie światłami, krzyczenie, wygrażanie pięściami. Zwiększamy prędkość, jedziemy „zderzak w zderzak”, zajeżdżamy drogę, czy gwałtownie hamujemy. 
 
Czytaj całość...
 
ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY NA DRODZE KRAJOWEJ NR K14 Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 19 października 2014r o godz. 18.00 na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Okup Wielki.
Czytaj całość...
 
ŚMIERTELNY WYPADEK W DOBREJ Drukuj E-mail
ImageW czwartek, 16 października 2014 roku po godz. 10.00 na drodze gminnej w miejscowości Dobra w gminie Sędziejowice doszło do tragicznego wypadku drogowego.
Czytaj całość...
 
ZLIKWIDOWANO DOMOWĄ UPRAWĘ KONOPI Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Łasku zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Łask, który uprawiał w domu krzewy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 7 krzewów o wysokości 160 cm każdy oraz 10 dilerek z suszem roślinnym. Za nielegalny proceder 27-latek odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.


Czytaj całość...
 
TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR K14 W ŁASKU Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 1 października 2014 roku po godzinie 14.00 na 83 km drogi krajowej nr 14 w Łasku.
Czytaj całość...
 
LICZYŁ NA DUŻE ZYSKI, SKOŃCZYŁO SIĘ NA ZARZUTACH Drukuj E-mail
ImagePolicjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w powiecie łaskim urządził w pełni wyposażoną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono wyposażenia, rośliny o wysokości około 20 cm a także nasiona konopi indyjskich.
Czytaj całość...
 
Konkurs filmowy "Mój Sportowy Lider" Drukuj E-mail
ImageZapraszamy serdecznie do udziału w konkursie filmowym pn. „Mój Sportowy Lider”. Inicjatywa ta wpisuje się w kampanię społeczną „Kibicuj Bezpiecznie”. Chcielibyśmy, żeby dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego w terminie od 1 września do 3 października 2014r. przesyłały do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi filmy wykonane w dowolny sposób na temat ich sportowego lidera. Celem konkursu jest przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zaangażowanie są godne naśladowania, propagowanie bezpiecznych i kulturalnych form kibicowania zgodnych z normą fair-play oraz propagowanie sportu jako formy spędzania wolego czasu. Takie działanie ma również również wymiar medialnego, profilaktycznego nagłośnienia zasad kulturalnego kibicowania oraz przepisów prawnych dot. bezpieczeństwa na obiektach sportowych zamieszczonych na stronie projektu www.kibicujbezpiecznie.pl.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1411
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa