Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
piątek, 01 sierpień 2014
 
 
za fałszywe alarmy bombowe grozi kara do 8 lat więzienia Drukuj E-mail
ImageŁódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe przekazane 22 lipca 2014 roku do licznych instytucji oraz urzędów na terenie całego kraju. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Czytaj całość...
 
CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail
ImageWręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Czytaj całość...
 
POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI Drukuj E-mail
ImageData 24 lipca jest szczególna dla funkcjonariuszy. Tego dnia obchodzimy święto polskiej Policji. W tym roku świętujemy 95 rocznicę powołania tej formacji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne obchody powiatowe odbyły się 25 lipca 2014 roku na Placu 11 listopada w Łasku. W uroczystościach wzięli udział: Starosta Łaski Pan Cezary Gabryjączyk, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Banaszczyk, Wicestarosta Pan Wojciech Sikora, Burmistrz Miasta i Gminy Łask Pan Gabriel Szkudlarek, wójtowie gmin Buczek, Sędziejowice, Wodzierady, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji na co dzień współpracujących z Policją, rodziny funkcjonariuszy oraz mieszkańcy powiatu.


Czytaj całość...
 
ŻYCZENIA KOMENDANTA POWIATOWEGO DLA POLICJANTEK, POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW POLICJI Drukuj E-mail

 

Image

 
ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO POLICJI Drukuj E-mail
ImageSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowych obchodach Święta Policji,  które odbędą się 25 lipca 2014 roku na Pl. 11 listopada w Łasku.
Czytaj całość...
 
POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED SKIMMINGIEM Drukuj E-mail
ImagePolicjanci ostrzegają przed skimmingiem. Podczas wpisywania nr PIN karty zawsze należy zasłaniać dłonią klawiaturę w taki sposób, aby uniemożliwić podgląd nie tylko z góry, ale i boku bankomatu.
SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych paska magnetycznego karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach (ATM - Automated Teller Machine), ale również dokonania zakupów w placówkach handlowych za pośrednictwem terminali POS (Point Of Sale).
Czytaj całość...
 
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM - BEZPIECZNA JAZDA AUTOSTRADĄ - KULTURA I OBYCZJE Drukuj E-mail
ImageWielu z nas korzysta z autostrad okazjonalnie, a kierowcy, którzy często przemieszczają się tego typu drogami, też nie zawsze mają wyrobione nawyki bezpiecznego poruszania się autostradami, na których przepisy zezwalają na jazdę szybszą niż na innych drogach. Wielokrotnie przemieszczając się nimi, jesteśmy naocznymi świadkami, a nieraz niestety także uczestnikami niebezpiecznych sytuacji, czy też poważnych zdarzeń drogowych. Warto więc przypomnieć podstawowe wskazówki, jakie z pewnością przydadzą się nam w czasie podróżowania autostradami i drogami ekspresowymi w celu uniknięcia groźnych, niekiedy nieodwracalnych błędów.
Czytaj całość...
 
DZIELNICOWY Z ŁASKU KANDYDATEM W PLEBISCYCIE POLICJANT ROKU 2014 Drukuj E-mail
ImageRuszył plebiscyt "Policjant Roku 2014". Kandydatem z Komendy Powiatowej Policji w Łasku jest sierż. sztab. Łukasz Mielczarek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszym policjancie i wzięcia udziału w głosowaniu, które trwa do 13 lipca 2014 roku.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1392
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa