Strona Główna arrow Aktualne wydarzenia
środa, 16 kwiecień 2014
 
 
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - JUŻ 16 KWIETNIA FINAŁ POWIATOWY! Drukuj E-mail
ImageKomenda Powiatowa Policji w Łasku serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami do udziału w Eliminacjach Powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzorem lat poprzednich również w bieżącym roku rusza kolejna edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Eliminacje powiatowe (dla szkół podstawowych i gimnazjów) przeprowadzone zostaną 16 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku przy ul. Szkolnej 3a. Rejestracja zawodników o godz. 8.30! Przypominamy opiekunom grup o zabraniu niezbędnych dokumentów potrzebnych do rejestracji zawodników!
Czytaj całość...
 
ŚMIERTELNY WYPADEK NA KRAJOWEJ "DWUNASTCE" W ALEKSANDRÓWKU Drukuj E-mail
ImageFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło 9 kwietnia 2014 roku około godz. 16.20 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Aleksandrówek w gminie Łask.
Czytaj całość...
 
DEBATA BEZPIECZNY SENIOR W ŁASKIM DOMU KULTURY Drukuj E-mail
ImageW poniedziałek, 31 marca 2014 roku w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczny Senior", której moderatorami byli funkcjonariusze z Łasku. Gospodarzem spotkania był podinspektor Piotr Bielewski - Komendant Powiatowy Policji w Łasku.
Czytaj całość...
 
"BEZPIECZNE KIBICOWANIE" - TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ Drukuj E-mail
ImageW czwartek, 27 marca 2014 roku w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łasku odbył się, już II Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem "Bezpieczne Kibicowanie". Organizatorem zawodów była Dyrekcja Gimnazjum Nr 2 w Łasku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łasku. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął m.in. Maciej Bukowiecki - prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Sieradzu oraz Burmistrz Łasku.

 

Czytaj całość...
 
PROFILAKTYKA A TY - Grupa PaT z Wojsławic w Łasku Drukuj E-mail
ImageKomenda Powiatowa Policji w Łasku włączyła się w realizację projektu profilaktycznego PaT, który został zainicjowany przez grupę uczniów z Wojsławic. W ramach tego przedsięwzięcia w dniu 26 marca 2014 roku w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury odbył się spektakl przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Łasku. W akcji uczestniczyli również przedstawiciele łaskiej Policji oraz zaproszeni goście.
Czytaj całość...
 
ZŁODZIEJE W ARESZCIE, PASER USŁYSZAŁ ZARZUTY Drukuj E-mail
ImageW sprawie prowadzonej wspólnie przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi razem z funkcjonariuszami z Łasku zatrzymano trzech podejrzanych, z których dwóch usłyszało już 38 zarzutów m.in. kradzieży, włamań i rozbojów. Trzeci podejrzany odpowie za paserstwo łupów i posiadanie narkotyków. Sprawa miała swój początek jesienią 2013 roku. Wówczas w ręce policjantów wpadło dwóch podejrzewanych mieszkańców gminy Lutomiersk. Zebrany  do tej pory materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi i jego o 13 lata młodszemu wspólnikowi łącznie 38 zarzutów głównie włamań do domków letniskowych na terenie gminy Lutomiersk i Wodzierady, a także dwóch rozbojów na terenie Zduńskiej Woli, kradzieży kół samochodowych oraz kradzieży forda transita z terenu Pabianic. Auto zostało w późniejszym czasie odzyskane przez policjantów. Sprawcy nadal pozostają w tymczasowym areszcie. Funkcjonariusze drążąc temat ustalili 7 adresów posesji, na których mogły być przechowywane skradzione łupy.
Czytaj całość...
 
POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ Drukuj E-mail
ImageOgólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej VII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".
Czytaj całość...
 
OKRADALI DZIAŁKOWCÓW Drukuj E-mail
ImagePolicjanci zatrzymali złodziei, którzy na przełomie 2013/2014 roku działając na terenie kilku powiatów okradali działkowiczów. W ręce funkcjonariuszy wpadło  dwóch mężczyzn w wieku 37 i 59 lat, którym za ten przestępczy proceder może grozić kara do 5 lat więzienia.
Dwóch amatorów cudzej rzeczy zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Złodzieje wpadli na terenie powiatu pabianickiego w chwili, kiedy przewozili skradzione przedmioty. Wśród łupów zabezpieczono różnego rodzaju meble ogrodowe i elektronarzędzia.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 1371
WYSZUKIWARKA
Zielona strefa