Tragiczny wypadek w Pruszkowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Pruszkowie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła piesza. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 roku około godziny 17:00 w Pruszkowie, na terenie gminy Sędziejowice. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący fiatem ducato, 34-letni mężczyzna jadący ulicą Spacerową w kierunku Sędziejowic potrącił idącą nieprawidłową stroną drogi kobietę. Kierujący samochodem był trzeźwy, a piesza z licznymi obrażeniami trafiła do pabianickiego szpitala. Niestety mimo wysiłków lekarzy 60-latka z gminy Sędziejowice zmarła następnego dnia.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu  życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ. W tym przypadku ubranej na ciemno pieszej jeden odblask mógł uratować życie.