Renault śmiertelnie potrąciło pieszego - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Renault śmiertelnie potrąciło pieszego

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr DW481 w miejscowości Lichawa. 80-letni pieszy został śmiertelnie potrącony przez samochód. W trosce o bezpieczeństwo, policjanci ponawiają apel o ostrożność na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Ważne jest także noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce 30 września 2019r przed godziną 14.00 w miejscowości Lichawa, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 481. Jak wstępnie ustalono, 46-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego  kierujący samochodem marki Renault Scenic, jadąc od Sędziejowic w kierunku Łasku, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi wpadł w poślizg i potrącił 80-letniego mężczyznę, który poruszał się pieszo po prawej stronie drogi w kierunku Sędziejowic. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy, 80-letni mieszkaniec gminy Sędziejowice, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Za oknem panują zmienne warunki atmosferyczne, a na mokrej nawierzchni zalegają liście. Taka sytuacja znacznie wydłuża drogę hamowania. Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Pamiętajmy też, że element odblaskowy umieszczony na odzieży jest dostrzegalny dla kierowcy ze znacznie większej odległości. Ten czas pozwala siedzącemu za kierownicą odpowiednio wcześniej zareagować, co może uchronić pieszego przed potrąceniem. Nośmy odblaski także wtedy, gdy pogarszają się warunki atmosferyczne, występują zamglenia czy opady deszczu.