Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny weekend na drogach - powroty z ferii zimowych. Policjanci apelują o ostrożność

Od początku ferii zimowych trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do celu”. Adresatami tej akcji są przede wszystkim kierowcy oraz pasażerowie, którzy są uczestnikami wyjazdów na zimowy wypoczynek lub powrotów do miejsca zamieszkania. Łascy policjanci w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne Ferie 2018” również włączyli się w to przedsięwzięcie.Kończy się ostatni turnus ferii zimowych. Z wypoczynku wracają uczniowie mieszkający w innych województwach. Nad bezpieczeństwem na drogach podczas ich powrotów będą czuwać także policjanci z KPP w Łasku.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie tegorocznych ferii zimowych było priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie” wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”. Akcja ma potrwać do 25 lutego. W związku z kończącymi się feriami policja prosi o ostrożność i apeluje o zdjęcie nogi z gazu, aby powrót z zimowego wypoczynku był bezpieczny. Policjanci czuwają przy wszystkich trasach, na których mogą tworzyć się utrudnienia. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy będą przeprowadzali na terenie powiatu wzmożone kontrole drogowe. Mundurowi zawracać będą uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na sposób przewożenia dzieci – czy zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Na celowniku policyjnych radarów będą także kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości lub znaków drogowych.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia dzieci – czy zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Na celowniku policyjnych radarów byli także kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości lub znaków drogowych. Podczas wczorajszych działań policjanci przeprowadzili ponad 50 kontroli stanu trzeźwości – nie ujawniono kierowcy znajdującego się pod wpływem alkoholu. Natomiast nie zabrakło kierujących, którzy nie stosowali się do znaków drogowych, a dokładnie do zakazu wjazdu. Policjanci za to wykroczenie nałożyli na kierujących dwa mandaty karne.
#świnoujście #swinoujscie Zapraszamy do Świnoujścia: http://www.eswinoujscie.pl/2018/01/27/policja-zachodniopomorskie-bezpieczna-podroz-powroty-z-ferii/