Komenda Powiatowa Policji w Łasku

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wypadek w Kwiatkowicach - kierowca w ciężkim stanie w szpitalu

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 20 sierpnia w Kwiatkowicach. Kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust wodny. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

 2. Dzielnicowi na sygnale

  Dzielnicowi z komendy w Łasku natychmiast zareagowali na prośbę rodziców o pomoc w jak najszybszym dojechaniu do szpitala z poparzonym dzieckiem. Dzięki tej asyście udało się szybko pomóc maluchowi.

 3. Tragiczny wypadek w miejscowości Kwiatkowice Las

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2017 roku o godz. 5.46 na drodze wojewódzkiej nr 710 w miejscowości Kwiatkowice Las.

 4. Road Safety Days 2020 z łaską Policją

  WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, to główny cel działań ROAD SAFETY DAYS. Akcja odbywa się we wszystkich europejskich krajach w dniach 16-22 września 2020 r. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Założeniem działań jest dążenie do maksymalnego ograniczenia najtragiczniejszych wypadków na drogach, szczególnie tych w których giną ludzie. W tym czasie łascy policjanci będą prowadzili na drogach szereg akcji kontrolno – prewencyjnych ukierunkowanych zarówno na zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, ale także na pieszych i rowerzystów.

 5. Uroczyste obchody Święta Policji w Łasku

  24 lipca to data wyjątkowa dla policjantów. 24 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości odradzające się Państwo Polskie utworzyło formację, która w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo obywateli. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji.To czas nominacji i odznaczeń samych policjantów, jaki i pracowników policji. Z tej okazji 25 lipca 2017 roku wręczono odznaczenia i akty mianowania policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

 6. Wstąp do Policji - spotkanie w zduńskowolskim Urzędzie Pracy

  W czwartek, 13 października 2016 roku z inicjatywy Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Zbigniewa Polka w gościnnych progach Powiatowego Urzędu Pracy w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie skierowane do osób zainteresowanych służbą w Policji. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach z pracownikami komendy w Łasku we wtorek 18 października 2016 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łasku przy ul. Objazdowej 4.

 7. Tragiczny wypadek w Pruszkowie

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła piesza. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 roku około godziny 17:00 w Pruszkowie, na terenie gminy Sędziejowice. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!

 8. Burmistrz przekazał rękawice kevlarowe policjantom z Łasku

  Służby pełnione przez policyjne patrole będą teraz bezpieczniejsze dla samych mundurowych. Łascy funkcjonariusze otrzymali bowiem nowe wyposażenie. Rękawice kevlarowe zostały przekazane przez Pana Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka. Przekazanie zakupionego przez władze gminy Łask sprzętu odbyło się 1 czerwca 2017 roku w gabinecie Pana Burmistrza.

 9. Bezpieczna droga do szkoły 2020

  Po ponad dwumiesięcznej przerwie od zajęć, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Uczniowie, chociaż wypoczęci, czasem są rozkojarzeni i nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, o których bezwzględnie należy pamiętać. Początek roku szkolnego, to wzmożone natężenie ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół, powodujące wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji łaskiej komendy patrolują drogi w rejonach placówek oświatowych. Apelujemy o ostrożność.

 10. Zostań jednym z nas - spotkania informacyjne

  Od października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku prowadzą cykl spotkań z młodzieżą oraz mieszkańcami powiatu, których tematem jest procedura rekrutacji do Policji. Spotkania prowadzą najczęściej dzielnicowi wraz z pracownikiem kadr naszej jednostki. Jeśli interesuje Cię praca w Policji - złóż dokumenty w łaskiej komendzie.

Linki

Tagi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa konkurs wakacje cyberbezpieczeństwo bezpieczne wakacje 2017 cyberprzemoc mrozy znicz profilaktyka rekrutacja do policji bezpieczna droga do szkoły mapy zagrożeń bezpieczeństwo niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wypadek bezpieczeństwo dzieci i młodzieży \"Kręci mnie bezpieczeństwo\" krajowa mapa zagrożeń Turniej BRD zima "Kręci mnie bezpieczeństwo" odblaski dzielnicowy rozbój aplikacja Moja Komenda prędkość obywatelska postawa bezpieczeństwo na drogach bezpieczeństwo mieszkańców kradzież samochodu bezpieczne ferie 2017 niechronieni nietrzeźwy kierujący podziękowania cyberprzestępczość narkotyki dzielnicowi wypadek śmiertelny debata Bezpieczeńswo w miejscu zamieszkania prewencja mapa zagrożeń bezpieczeństwa ruch drogowy wychłodzenia bezpieczne ferie działania międzypowiatowe sprawca rozboju Tydzień Mediacji dobór dzielnicowy bliżej nas